Ośrodek szkoleniowy - Komputery
- rozkład zajęć nauczycieli -
- 2011/2012 -
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 4,918
Najnowszy użytkownik: ydalu
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Najlepszy sportowiec PSP9 w roku 2010/2011
Napisane przez wmaj dnia października 04 2011 22:04:27
Wyniki Plebiscytu PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu na najlepszego ucznia-sportowca za rok szkolny 2010/2011.
Kapituła wyborów najlepszego ucznia sportowca PSP nr 9 w K-Koźlu, po obliczeniu wszystkich wyników stwierdza iż najlepsi sportowcy-uczniowie za ubiegły rok szkolny 2010/2011 to:

1. PIOTR KUCZERAMistrz Polski Szkół sportowych w pływaniu na dystansie 200 m st. zmiennym, W-ce Mistrz w/w zawodów w sztafecie 8x100m st. zmiennym, Mistrz Okręgu Opolskiego w pływaniu w kategorii open na dystansie 400m st. zmiennym, Złoty Medalista Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu w sztafetach pływackich 8 x 25m st. dowolnym oraz na dystansie 50m st. klasycznym.
2. MARTYNA SOFIŃSKAMistrzyni Polski Szkół sportowych w pływaniu na dystansie 200m st. grzbietowym, W-ce Mistrzyni w/w zawodów w sztafecie 8x100m st. zmiennym, Wicemistrzyni Okręgu Opolskiego w pływaniu w kategorii open na dystansie 100m st. grzbietowym, finalistka Mistrzostw woj. Opolskiego w biegach przełajowych, finalistka mistrzostw woj. Opolskiego w wieloboju lekkoatletycznym
3. Katarzyna MycakBrązowa medalistka Mistrzostw Polski Szkół sportowych w pływaniu na dystansie 200m st. dowolnym, W-ce Mistrzyni w/w zawodów w sztafecie 8x100m st. zmiennym, Mistrzyni Okręgu Opolskiego w pływaniu w kategorii open na dystansie 800m st. dowolnym

Wszyscy w/w uczniowie osiągnęli również bardzo wysokie wyniki w nauce.
Na kolejnych miejscach uplasowali się: 4. Marta Hasny 5. Jakub Federewicz oraz 6. Kempa Mikołaj

Opracował: Bronisław Kisielewski
Dzień chłopaka
Napisane przez wmaj dnia października 04 2011 16:57:25


"Zacne chłopaki ,mili koledzy.
W dniu Waszego święta,
najlepsze życzenia składają dziewczęta".
Niechaj Wam radośnie płyną szkolne dni.
Niech się Wam spełniają przygodowe sny.
Uczcie się jak mówią w „dechę”, by z Was każdy miał pociechę!Świetlikowe dziewczęta oraz panie
Planetarium
Napisane przez wmaj dnia października 03 2011 22:44:16
Dnia 28 września 2011 r. uczniowie klas szóstych, jak co roku, byli na wycieczce w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Chorzowie.
Wszyscy brali udział a dwóch seansach, które w bardzo ciekawy sposób przybliżyły naszym uczniom mapę nieba i jego obiekty, głównie gwiazdy i planety.
W obserwatorium można było oglądać za pomocą lunety, ciekawy obraz aktualnych zjawisk występujących na słońcu (plamy słoneczne).
W niedalekiej stacji meteorologicznej odbył się wykład na temat różnych zjawisk atmosferycznych, połączony z pokazem przyrządów do ich mierzenia.

oprac.J.Witkowski
Czytaj więcej
Biegi przełajowe
Napisane przez wmaj dnia października 03 2011 16:43:09


Wspaniale spisali się uczniowie „DZIEWIĄTKI” podczas miejsko powiatowych biegów przełajowych rozegranych 27 września w K-Koźlu.
ALICJA BALICKA z klasy 6s zwyciężyła w kategorii wiekowej rocznika 1999, a jej kolega z klasy WOJTEK MATUSIEWICZ, zajął 3 miejsce.
Awans do finałów w kategorii młodszej 2000-2001 wywalczyła również MAJAOWSIAŃSKA z klasy 4a zajmując w tej grupie wiekowej 5 miejsce.
Bardzo dobrze biegali również Kamila Wolny, Wiktoria Smętek, Rasiński Rafał, Jarosz Laura, Krzysztof Roegner oraz Podlodowska Wiktoria, zajmując miejsca bardzo bliskie awansu do finałów wojewódzkich, które odbędą się 12.10.2011 w Lasocicach.
Gratulujemy wspaniałej postawy i oczekujemy dalszych sukcesów.

Opracowała: Sabina Kisielewska
Świetliczaki i Pani Jesień
Napisane przez wmaj dnia października 03 2011 16:43:01

23.09.2011 wyszliśmy z p. Kasią na spacer do pobliskiego parku by szukać zwiastunów jesieni. Ku naszemu zaskoczeniu spotkaliśmy tam niecodziennego gościa Panią Jesień, która przygotowała dla nas mini-quiz związany z tą porą roku. Uśmiechom i dobrej zabawie nie było końca.oprac.K.Hunek
Czytaj więcej
Pierwszy rajd rowerowy 2011/2012
Napisane przez wmaj dnia października 03 2011 16:42:55

Pierwszy rajd rowerowy już za nami. Limit „pechowych przypadków” wyczerpany na cały rok, więc kolejny mamy nadzieję będzie bez żadnych usterek technicznych. Wyruszyliśmy spod szkoły w 40 osób, ale ze względów technicznych do mety dotarło tylko 37. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy pomogli organizatorom w pompowaniu opon, łączeniu łańcucha, zakładaniu spadających łańcuchów…:-) serdeczne dzięki. Jak widać w galerii foto rozpiętość wiekowa była bardzo duża, ale szczególne gratulacje dla najmłodszych- byliście wielcy! Pogoda dopisała, humory również więc te 20 km pokonaliśmy dzielnie. Zapraszamy na kolejne wyjazdy całe rodziny.Organizatorzy: T. Tyczyński, A. Zamora i K. Hunek
Czytaj więcej
Pierwsza w nowym roku wycieczka rowerowa
Napisane przez wmaj dnia października 03 2011 16:42:48

Zapraszam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły na wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy.
TERMIN: 24.09.2011r sobota godz.10.00-14.00
WARUNKI UCZESTNICTWA:
• sprawny technicznie rower
• zdolność pokonania trasy ok.20km
• umiejętność jazdy w grupie
uczniowie klas I-III pod dodatkową opieką rodziców.
MIEJSCE ZBIÓRKI: boisko szkolne PSP Nr 9 godz. 10.00Organizatorzy: Anna Zamora, Tomasz Tyczyński
Turniej Orlika 2012
Napisane przez wmaj dnia października 03 2011 16:42:40

W dniach 13-16.09.2011 na boiskach: PSP9, oraz Orlik w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się druga edycja Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W kolejnych dniach rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z całej gminy, w tym reprezentanci naszej szkoły. We wtorek nasze dziewczyny z klas 6A (Ania Gustaw, Paulina Kampa, Wiktoria Niemiec, Daria Skóra), oraz 6B (Kamila Czarnogłowska, Kasia Mzyk, Hania Garus, Weronika Siwak) zajęły 4 miejsce. W czwartek nasz szkoła wystawiła 3 drużyny, a chłopcy z klas piłkarskich 5S (Kamil Drzewiecki, Eryk Sadzik, Axel Ryszkowski, Tomek Piekarski, Tomek Worobiec, Wojtek Mazurkiewicz, Karol Obrębski, Grzesiek Olszański), oraz 4A (Kuba Janczak, Maciek Bakota, Szymon Klyta, Kuba Korszla, Konrad Górczany, Kuba Drozd, Dawid Makowski, Grzesiek Gołąb, Damian Grzelak, Kuba Skoczyński, Kacper Gniadek, Kuba Grabowski) zajęli 5, 6 i 7 miejsce. Jednak największym sukcesem zakończył się turniej chłopców z roczników 1998/1999. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Konrad Karbownik, Wojtek Matusiewicz, Łukasz Koleszko (wszyscy 6S), Dawid Solczak (6B), oraz Tomek Wiszniewski, Tomek Leszczak (obaj 6A), zajęli 2 miejsce na 7 drużyn zostawiając w pokonanym polu starszych kolegów z PG5 (dwie drużyny), PG4, PG Bierawa, oraz PSP11. W grupie po remisie 1-1 z drugą drużyną PG5, pokonaliśmy PG Bierawa 3-1 i awansowaliśmy z pierwszego miejsca do półfinałów. Tam w dramatycznych okolicznościach pokonaliśmy pierwszą drużynę PG5 1-1 (w karnych 4-2). W finale ulegliśmy Reprezentacji Boiska Orlik, w której wystąpiło aż 4 uczniów naszej szkoły (Kuba Cymerman, Dawid Turek, Mateusz Zulewski i Michał Cież).

Trener: Krzysztof Hańcza


Czytaj więcej
Obóz sportowy w Poddąbiu - Lato 2011
Napisane przez wmaj dnia października 03 2011 16:42:30
Morderczą pracę treningową i naukową na obozie sportowym w nadmorskim kurorcie Poddąbie wykonują uczniowie klas sportowych pod czujnym okiem trenerów i nauczycieli.
Obóz rozpoczął się 04 września jeszcze w Kędzierzynie - Koźlu. Po 12-godzinnej podróży około godziny 17 szczęśliwie dotarliśmy do ośrodka "Lazur". W kolejnych dniach od wczesnych godzin rannych trenowaliśmy, wędrowaliśmy, uczyliśmy się, zwiedzaliśmy, śpiewaliśmy... Dzień płynął za dniem a my rośliśmy w siłę, sprawność i hart.
Dane nam było zwiedzić Darłowo i Darłówek (tu z ochotą hasaliśmy w aquaparku), wspiąć się na latarnię morską w Czołpinie, zobaczyć port w Ustce, wziąć udział w multimedialnej prezentacji w usteckim Muzeum Chleba. A przede wszystkim trenowaliśmy i ćwiczyliśmy.
Dzięki trenerom i nauczycielom "spróbowaliśmy" wielu dziedzin sportu: pływania, gier zespołowych, lekkiej atletyki, trekkingu; poznaliśmy elementy musztry, przybliżono nam - ponownie - zasady dobrego zachowania. Przyznamy się z dumą, że świetnie bawiliśmy się na wielu dyskotekach prowadzonych przez kolegów z VI s. Za co im serdeczne dzięki składamy. Piekliśmy kiełbaski na ognisku i śpiewaliśmy - jak na wilki morskie przystało - szanty do akompaniamentu gitary. Nasze głosy płynęły daleko niesione falami Bałtyku.
W piątek 9 września uczestniczyliśmy w Ustce w otwarciu wielkiego Siatkarskiego Turnieju dla Młodzieży Gimnazjalnej, gdzie mieliśmy okazję kibicować sportowcom z PG nr 5 w K-Koźlu.
Do odjazdu we wtorek 13.09. mamy jeszcze zaplanowany ok. 25-kilometrowy marsz do Ustki oraz wiele zajęć na piaszczystej, pięknej plaży.
A tymczasem - AHOJ PRZYGODO!!!!!!
Dzieci z klas IVa, IVs, Vs, VIs
Ps. Dziękujemy rodzicom i wszystkim dobrodziejom za możliwość udziału w obozie.Oprac. W. Czapla, B. Kisielewski, A. Zamora, T. Tyczyński
Czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012
Napisane przez wmaj dnia października 03 2011 16:42:23

01 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego.
Niezwykłym wydarzeniem było przyjęcie przez uczniów i szkołę nowego sztandaru ufundowanego przez rodziców i Urząd Miasta. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Przewodnicząca Rady Miasta - pani Elżbieta Czeczot oraz przedstawiciele Rady Rodziców i Rady Szkoły.
Wszyscy uczniowie złożyli ślubowanie, w którym zobowiązali się do dbania o honor szkoły i Ojczyzny.
Nasz nowy sztandar na kształt kwadratu. Z jednej strony na środku pola widoczny jest duży orzeł w złotej koronie znajdujący się na biało - czerwonym tle. W środkowej części drugiej strony wyobrażona jest tarcza szkoły ze słońcem, rakietą i numerem dziewięć. Tarcza okolona jest napisem z pełną nazwą szkoły. Całość płótna ozdobiona jest złotą lamówką.
Sztandar symbolizuje przywiązanie do tradycji narodowych, podkreśla tożsamość i wartość Małej Ojczyzny.
Przekazanie sztandaru było podniosłą uroczystością, a dla naszej małej społeczności szkolnej było wydarzeniem historycznym.

Opracowali: W.Czapla, B.Kisielewski
Nowy rok szkolny 2011-2012
Napisane przez wmaj dnia października 03 2011 16:42:13

Życzymy wszystkim udanego, nowego roku szkolnego.
Uczniom - sukcesów w nauce, wytrwałości w dążeniu do celu, nowych przyjaźni, wysokich ocen; nauczycielom - cierpliwości i wyrozumiałości dla podopiecznych.
Do kolejnych wakacji już tylko kilka miesięcy...
Nowe Technologie
Boiska Szkolne
FOTORELACJA