11,233,069 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
Poranek teatralny

31 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru, to również początek teatralnej gorączki dla młodych aktorów, którzy od września ciężko pracowali nad nowymi spektaklami i chcieliby nimi oczarować swoją publiczność.

Z Publiczną Szkołą Podstawową nr 9 związane są obecnie dwa teatry: dziecięcy Flug
oraz młodzieżowy Teatr 534. Zespół Flug działa od ok. 6 lat. Nazwa zespołu została zapożyczona z teatru greckiego - flug czyli nadscenium, było to miejsce, z którego na scenie pojawiali się bogowie. Zespół tworzą dzieci w wieku od 6-12 lat. Teatr 534 to zespół Gimnazjalistów, naszych absolwentów, a obecnie uczniów PG nr 4 i PG nr 5, funkcjonuje
od dwóch lat. Nazwa zespołu nawiązuje do umownej daty powstania teatru w 534 r.p.n.e., wtedy to miały miejsce pierwsze Wielkie Dionizje.

Obie grupy objęte są opieką  współpracujących ze sobą: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych Pasja.  Oba teatry  osiągają sukcesy na przeglądach o zasięgu ogólnopolskim. Dzięki współpracy Szkoły i Stowarzyszenia możliwe jest pozyskiwanie dodatkowych środków przeznaczanych zarówno na stroje i rekwizyty, jak i na dofinansowanie udziału we wspomnianych wcześniej festiwalach. Wyjazd
na Festiwal to, poza transportem opłata akredytacyjna, a czasami również koszt noclegu
i wyżywienia. W zeszłym roku dzięki Stowarzyszeniu młodzi aktorzy uzyskali dofinansowanie do wyjazdu na Ogólnopolski Przegląd Teatrów w Łodzi – słynną „Dziatwę” .

W tym roku zaplanowano udział w 4 przeglądach teatralnych. Nasi aktorzy chcą podzielić się swoją sztuką również z mieszkańcami Kędzierzyna –Koźla, dlatego w dniach 9 i 10 kwietnia dzięki współpracy Szkoły, Stowarzyszenia oraz Miejskiego Ośrodka Kultury zagrają w kędzierzyńskich Domach Kultury, a środki pozyskane ze sprzedaży biletów przeznaczone zostaną na dofinansowanie udziału dzieci w zaplanowanych przeglądach teatralnych.

Podczas kwietniowych poranków teatralnych widzowie będą mogli obejrzeć dwa spektakle. „Przyjaciel” to wzruszająca opowieść o tym, że każdy, bez względu na pochodzenie, wiek, czy status zasługuje na przyjaźń. Uczucie to niesie za sobą nie tylko przyjemności, lecz wymaga również nie lada poświęceń, z których największym jest, dla dobra przyjaciela, pozwolić mu odejść.

„My się nie wstydzimy…”  - spektakl zainspirowany znanymi  „Bajkami dla dorosłych”. Przedstawienie w swej formie nawiązuje do teatru greckiego, dlatego głównym bohaterem i narratorem jest chór, który prowadzi widza przez trzy zabawne historie. Okazuje się, że odwiecznym celem aktorów, wcielających się kolejne role jest tak naprawdę bawienie publiczności.

Serdecznie zapraszamy na nasze spektakle.

Kinga Wróbel i Aleksandra Pasoń

Obrazy newsów: poranek12.jpg