11,234,881 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku - finał

Finały Województwa Opolskiego turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" odbyły się w dniach 1-2.04.2016 w Brzegu. Turnieje rozegrano w sześciu kategoriach: chłopcy i dziewczęta u8 (roczniki 2008-9), u10 (2006-7) i u12 (2004-5).,  Stawili się na nie mistrzowie 12 powiatów, w tym trzy drużyny z "Dziewiątki". W piątek rywalizowały dziewczynki (u8), a w sobotę ich starsi koledzy (u10) i koleżanki (u12).

Nasze najmłodsze reprezentantki rozpoczęły zmagania od remisu 1-1 z późniejszymi zwyciężczyniami całego turnieju, ekipą z Białej Nyski. Następnie pewnie pokonaliśmy ekipy z Głogówka (4-0) i Wołczyna (5-0). W półfinale minimalnie ulegliśmy 0-1 Łubnianom, a w meczu o 3. miejsce, zdołaliśmy doprowadzić do remisu 1-1 z drużyną "TAK" Opole, a w rzutach karnych zwyciężyliśmy 2-0 i zdobyliśmy brązowe medale.

Chłopcy rozpoczęli od zwycięstwa 4-3 z Kietrzem i porażki 0-7 z Nysą. Następnie w ćwierćfinale po remisie 4-4 w regulaminowym czasie gry, zwyciężamy w karnych 5-4 Namysłów. W półfinale z Praszką nie mamy wiele do powiedzenia (0-7), jednak w meczu o 3. miejsce następuje nasze odrodzenie i zdecydowanie pokonujemy Prudnik 4-0.

Najbliżej końcowego triumfu, oraz wyjazdu do Warszawy na finał krajowy były nasze starsze dziewczyny. W bardzo trudnej grupie najpierw przegraliśmy 1-3 z Białą Nyską, a następnie pokonaliśmy 2-0 Łubniany. W ćwierćfinale wygraliśmy 2-1 z Namysłowem, a w półfinale 1-0 z Olesnem. Niestety w finale, znów niewiele lepsze były Nysanki (1-3) i to one znów pojadą do stolicy, jako kadra województwa opolskiego. W zeszłym roku do ich drużyn dołączyły nasze reprezentantki Victoria Kielbassa (u10) i Aleksandra Kurzeja (u12), a w tegorocznej edycji wspomagać je będzie Oliwia Meinert.
We wszystkich trzech kategoriach najlepszymi bramkarzami zostali reprezentanci "Dziewiątki": Kamila Grech, Marek Smętek i Zofia Danielewicz. Trenerami drużyn byli Krzysztof Hańcza i Tomasz Tyczyński, a zagraliśmy w składach:

- dziew. u8: Kamila Grech, Lena Kużaj, Emilia Bukryj, Maja Jankowska, Nadia Hiszpańska, Wiktoria Przymuszała, Wiktoria Pal, Alicja Dyjak, Anna Merta, Agata Staszak.

- chłopcy u10: Marek Smętek, Rafał Smętek, Patryk Zarzycki, Adam Rydzewski, Dawid Łukasik, Tomasz Godula, Bartosz Zięcik, Bartosz Sekuła, Oskar Liszok, Filip Gajda.

- dziew. u12: Zofia Danielewicz, Oliwia Meinert, Victoria Kielbassa, Klaudia Andruszek, Kamila Podlesińska, Oliwia Binkowska, Paulina Boral, Amelia Katlik, Joanna Zielińska.

Warto zaznaczyć wszechstronność "Dziewiątki", bowiem żadna inna szkoła, ani klub piłkarski nie mogą się pochwalić sukcesami w tylu różnych kategoriach.

Obrazy newsów: tymbark_final_2016_00.jpg

Trener: Krzysztof Hańcza