11,235,202 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
XI MISTRZOSTWA SZKÓŁ WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO ZA NAMI, czyli Rekiny nad Odrą

238 zawodników z całej Polski zabrało się nad Kanałem Ulgi w Opolu w piękną sobotę 21 maja. W tej bardzo licznej grupie była również spora, bo siedmioosobowa grupa Rekinów z Kędzierzyna – Koźla.

Stanęliśmy do zawodów pełni zapału i bardzo mocno zmotywowani. Choć część zawodników – doświadczona ubiegłorocznym startem – wiedziała, że łowisko na którym rozgrywane są (prawdopodobnie J) największe „dziecięce” zawody w kraju jest zbiornikiem trudnym. Nasz start nauczył nas wiele! Przede wszystkim, że musimy dalej trenować; że ryby nie zawsze biorą; że musimy ciągle stawiać czoła przeciwnościom losu; że nie można się poddawać (choć to bardzo trudne); że zawsze liczy się start i obecność, a wynik dużo rzadziej. Najlepszym pośród Rekinów okazał się najmłodszy – bo prawie 7-letni – Michał Kawa. WIELKIE GRATULACJE DLA NIEGO!!! Zajął on 57 lokatę, co w zestawieniu z ogólną ilością startujących jest rezultatem przyzwoitym. Sukcesem jest także to, że dwóch naszych reprezentantów złowiło swoje pierwsze w życiu ryby w Odrze i ponadto jeden z nich pierwszego w życiu kiełbia. Start na Kanale Ulgi to lekcja pokory.

Całość przedsięwzięcia pokazała, jak wielu jest pasjonatów wędkarstwa, że jest ono obecne w szkołach – a nasza „Dziewiątka” jest jedną z propagatorek tej dyscypliny. Udział w Mistrzostwach to obok wędkowania także spotkania i rozmowy, możliwość życia tamtym klimatem i również zabawa we własnym gronie. Co jest piękne w Rekinach? Otóż to, że integrują się najmniejsi i najmłodsi (np. siedmioletni Michał) z najstarszymi i największymi (np. 16-letni Łukasz)!

Nasz udział w XI Mistrzostwach możliwy był dzięki ogromnej i bezinteresownej pomocy rodziców! Wielkie dzięki dla mam i tatusiów, którzy tam z nami byli (dla Pani Marzeny i jej męża Krzysztofa oraz dla obu Pań Joann). Walnie także do całokształtu przyczyniło się – jak zwykle - nasze Koło PZW „Azoty”. Dziękujemy za sprzęt wędkarski, zanęty i przynęty oraz wszelką pomoc również ze strony Sklepu Wędkarskiego Szczepan Kobiałka.

Specjalne, ogromne podziękowania należą się Panu Dawidowi Kawie. Członkowi naszego Koła, który bezinteresownie wspiera naszą Szkółkę swoją osobą i pomocą. Tacy ludzie dowodzą tezie, że WARTO. MIMO WSZYSTKO WARTO!

Fakt Mistrzostw jest dobrym momentem, aby ogłosić, że pierwszą osobą, która otrzymała honorowy tytuł „PRZYJACIEL REKINÓW” jest właśnie kolega Dawid! Tytuł ten to również prawo do noszenia naszej koszulki. Prosimy nosić ją z dumą!!!

Obrazy newsów: mszwo_20160521.jpg

A my Rekiny? A my będziemy szkolić się, bawić i rozwijać dalej. Przed nami zawody z okazji Dnia Dziecka.

Z wędkarskim pozdrowieniem: „Wodom cześć” W. Czapla