11,233,090 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
"EURO 2016"

W ostatnich dniach wzięliśmy udział w "Kietrzańskim Euro 2016" zorganizowanym z okazji dni tego miasta. We wtorek (7.06) rywalizowali trzecioklasiści, a dzień po nich szóstoklasiści. Zawody odbyły się na boisku orlik w Kietrzu. W pierwszym dniu jako Albania reprezentacja naszej szkoły najpierw pokonała grupowych rywali z Baborowa (3-1), Kietrza (1-0) i Pilszcza (5-2), następnie w półfinale zwyciężyliśmy drugą drużynę Kietrza, aż 7-0. Niestety w wielkim finale nie potrafiliśmy pokonać drugi raz gospodarzy. W regulaminowym czasie gry padł remis 1-1, a w karnych przeciwnicy okazali się minimalnie lepsi (1-2). Tego dnia zakończyliśmy zmagania ze srebrnymi medalami i statuetką króla strzelców, którą z 8 trafieniami zdobył Bartosz Sekuła.
Kolejnego dnia nasza szkoła (która tym razem reprezentowała Hiszpanię), również rozpoczęła turniej z "wysokiego C". W grupie pokonaliśmy kolejno Baborów i Dytmarów po 8-0, a następnie Branice 4-2. W półfinale trafiliśmy na "drużynę gwiazd" - przyszłych uczniów piłkarskiej klasy PG5. W barwach tej ekipy znalazło się wielu zawodników, z którymi rywalizowaliśmy wcześniej w rozgrywkach szkolnych ze szkół PSP5, PSP11, PSP12 czy PSP19. Po bardzo zaciętym meczu wygraliśmy 1-0, a w finale poszliśmy za ciosem i pokonaliśmy gospodarzy 2-1. Tym razem na naszych szyjach zawisły medale z najcenniejszego kruszcu. Do tego królem strzelców z 7 golami został Michał Hołoga, a najładniejszą bramką całego turnieju uznano trafienie otwierające wynik finału, autorstwa Igora Ziembickiego, który w pełnym biegu przymierzył w samo okienko bramki Kietrza.

Skład PSP9-2006: Tomasz Godula (4a), Jakub Wiszniewski (3a), Przemysław Wit (3b), Adam Rydzewski, Dawid Łukasik, Bartosz Sekuła, Bartosz Zięcik (wszyscy 3s).
Skład PSP9-2003: Jakub Kołdej, Piotr Sekuła, Łukasz Łata, Sebastian Składny, Igor Ziembicki, Michał Hołoga, Oliwer Morcinek (wszyscy 6s)

Obrazy newsów: euro2016_00.jpg

Oprac.: trener Krzysztof Hańcza