Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
DWUBÓJ NOWOCZESNY ZWYCIĘSKI DLA UCZNIÓW ZE SZKÓŁ KĘDZIERZYNA-KOŹLA

Obrazy newsów: dwuboj_2016_00.jpgW dniu dzisiejszym tzn. 14.06.2016, odbył się w Zdzieszowicach, Indywidualny Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w dwuboju nowoczesnym. Wystartowało w nim kilkanaście szkół podstawowych, wśród trzy z Kędzierzyna-Koźle PSP nr 9, PSP nr 12 i PSP nr 19, w kategorii szkół gimnazjalnych wystartowało 6 szkół gimnazjalnych, a wśród nich PG nr 5 z Kędzierzyna-Koźla. Konkurencje dwuboju nowoczesnego były następujące

– szkoły podstawowe: pływanie - 50m st. dowolnym oraz bieganie na dystansie 600 metrów

– gimnazja: pływanie 100m st. dowolnym oraz bieganie na dystansie 1000 metrów

Rewelacyjnie zaprezentowali się w nim uczniowie PG nr 5 oraz PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. „Starsi” uczniowie (PSP nr 5) zajęli całe podium w klasyfikacji dziewcząt ( Aleksandra Tkacz, Kamila Wolny oraz Wiktoria Smętek) i chłopców (Adamów, Gall, Adamczyk), natomiast w klasyfikacji dziewcząt  w szkołach podstawowych zwyciężyła uczennica PSP nr 9 Paulina Budzińska, a wśród chłopców uczeń „Dziewiątki” Wojciech Osowski zajął miejsce V-te.

Bardzo miłym dla PSP nr 9 akcentem, był fakt, iż trzy zwycięskie dziewczęta w kategorii gimnazjów na podium, to absolwentki „Dziewiątki” z pływackich klas sportowych. Pozostali uczniowie reprezentujący PSP nr 9 na finałach to, Sofia Merkulova, Magdalena Tkacz, Jagoda Muszyńska, Maciej Leszczyński, Michał Maciaszek oraz Franciszek Długosz.

Gratulujemy wspaniałych wyników zawodnikom oraz nauczycielom.