11,232,722 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
Pasje naszych uczniów- Modelarstwo RC

Gośćmi pikniku rodzinnego 2016 byli modelarze Dawid Rębis uczeń klasy 5b z tatą Piotrem, którzy pokazali uczestnikom możliwości modeli samochodowych RC. Mogliśmy obserwować jazdę oraz skoki z ramp.

Modelarstwo RC (zdalnie sterowane drogą radiową) to wspaniałe rodzinne hobby, poszczególne modele zachwycają nie tylko osiągami (rozwijają prędkość do 80km/h), czy gracją w poruszaniu, ale także cieszą oko w bezruchu. Równie pięknie wyglądają w plenerze, jak i na półce po skończonej zabawie.

Można wybrać, w zależności od upodobań: pojazdy jeżdżące, pływające lub latające. Można wybrać też rodzaj napędu: elektryczny lub spalinowy. Dawid Rębis, od lat wspólnie z tatą, pasjonuje się zdalnie sterowanymi samochodami elektrycznymi RC typu off-road (przystosowane do jazdy w trudnym terenie). Jako ciekawostkę można podać fakt, iż Dawid najpierw nauczył się obsługiwać aparaturę zdalnie sterowaną (siedząc w wózku), a dopiero potem chodzić. Ta wspólna pasja owocuje sukcesami w zawodach modelarskich, w których biorą udział – Dawid zajął np. III miejsce w Polsce w klasie E-18 Micro Truck w 2011 roku.

Startują w imprezach modelarskich z różnym powodzeniem, ale zawsze jest to wspaniała zabawa i rywalizacja. Poza zawodami biorą udział w imprezach rodzinnych, piknikach, spotkaniach modelarzy, wspólnie majsterkują naprawiając i modyfikując modele. Na pikniku mogliśmy obserwować też akrobacje modelu latającego z najmłodszej grupy modeli latających, wyposażonego w 4 wirniki quadrocoptera (drona). Profesjonalne modele tego typu mogą być wykorzystywane do przenoszenia ładunków oraz robienia zdjęć i filmów z niecodziennej perspektywy.

Zachęcamy wszystkich do zainteresowania się modelarstwem RC.

Obrazy newsów: drebis1.jpg Obrazy newsów: drebis2.jpg

Oprac. Dawid Rębis