11,233,139 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
"DZIEWIĄTKA" MISTRZEM OPOLSZCZYZNY

Dziś (21.03.2017) po raz pierwszy w historii szkoły wygrywamy Finał Wojewódzki w turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Tego wielkiego sukcesu dokonały nasze najmłodsze uczennice z pierwszych i drugich klas (roczniki 2009-2010). Jest to największy wyczyn w historii "Dziewiątki" jeśli chodzi o rozgrywki piłki nożnej. Dotychczas, od 2010 roku, kiedy powstały klasy piłkarskie w naszej szkole, w każdym roku szkolnym zdobywaliśmy medale zawodów rangi wojewódzkiej (w zawodach szkolnych Mini Piłki Nożnej, Turnieju Orlika lub Pucharze Tymbark), jednak do tej pory, nigdy nie były to krążki z najcenniejszego kruszcu. W najlepszej czwórce Opolszczyzny meldowaliśmy się 17-krotnie, zdobywając sześć srebrnych i siedem brązowych medali, oraz cztery razy byliśmy tuż za podium. Miejmy nadzieję, że dzisiejszy wynik, jest początkiem nowego etapu w rozwoju piłki nożnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Dzisiejszy turniej dziewczęta rozpoczęły od zwycięstw grupowych z Olszanką 7-0 i Głogówkiem 4-0. W półfinale po zaciętym meczu pokonujemy 1-0 Stare Budkowice, a w finale zwyciężamy 2-0 Ligotę Książęcą. W całym turnieju odnosimy cztery zwycięstwa i notujemy bilans bramkowy 14-0. Najlepszą zawodniczką turnieju zostaje Lena Kużaj.
Dziś walczyli również chłopcy z "Dziewiątki" z tych samych roczników. W pierwszym meczu grupowym pokonaliśmy 6-0 Kluczbork, następnie minimalnie ulegając zawodnikom z Olesna 2-3. W półfinale po ambitnej walce musimy uznać wyższość UKS Spiders Krapkowice 3-6, a w meczu o 3. miejsce ponownie 2-4 przegrywamy z Olesnem. W gronie jedenastu finalistów wojewódzkich plasujemy się tuż za podium, na czwartej pozycji.

 Obrazy newsów: tymbark_2017_wiosna_00.jpg

Skład dziewcząt: Maja Jankowska, Marta Orzechowska, Anna Merta, Lena Kużaj, Wiktoria Przymuszała, Lena Zabrocka, Karolina Kania, Antonina Miraszewska. Trener Krzysztof Hańcza.

Skład chłopców: Marek Kowalski, Krzysztof China, Paweł Blicharski, Szymon Domański, Jakub Matejko, Filip Głabuś, Adam Wychowaniec, Miłosz Borucki, Kacper Maliński. Trener Roman Radłowski.

Jutro, również w Brzegu swój finał wojewódzki z udziałem "Dziewiątki" rozegrają piątoklasistki (roczniki 2005-06).

Ze sportowym pozdrowieniem
Trener Krzysztof Hańcza