11,231,657 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
KOLEJNY SUKCES NASZYCH PIŁKAREK

Dzień po złocie najmłodszych reprezentantek "Dziewiątki" (22.04) do rywalizacji przystąpiły ich starsze koleżanki z klas piątych i czwartych. Dwanaście drużyn, zwycięzców etapów powiatowych zostało rozlosowanych do trzech grup. Nasze zawodniczki rozpoczęły od pokonania zespołu Grudzice Opole 6-0. W drugim meczu wygrywamy 3-2 z Lisięcicami, a w ostatnim spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie remisujemy bezbramkowo z Namysłowem. Mimo awansu z drugiego miejsca, jesteśmy w gronie rozstawionych drużyn, ponieważ posiadamy najlepszy bilans spośród zespołów z drugich pozycji. W ćwierćfinałach, które rozpoczęły fazę pucharową turnieju, do ekip rozstawionych zostały dolosowane pozostałe dwie drużyny z drugich miejsc i dwie najlepsze z trzecich miejsc.

Nasze dziewczęta trafiają na silne Łubniany i po emocjonującej walce do końca, mimo, iż przegrywamy do przerwy 0-1 potrafimy najpierw wyrównać, a następnie w końcówce strzelić zwycięską bramkę, dzięki czemu meldujemy się w strefie medalowej.

Półfinał to nie mniejsze emocje. Reprezentantki "Dziewiątki" potrafiły w nim umiejętnie odpierać ataki PSP3 Zdzieszowice, a na trzy minuty przed końcem znów zadajemy decydujące trafienie. Tym samym jesteśmy już w wielkim finale. Tam czeka na nas ekipa z Białej Nyski, z którą od lat rywalizujemy na najwyższym szczeblu. Nasze zmęczone dziewczyny jeszcze raz wychodzą na boisko z determinacją w osiągnięciu końcowego sukcesu. Mecz jest bardzo wyrównany i obfituje w okazje dla jednej i drugiej drużyny. Na minutę przed końcem pierwszej połowy niestety tracimy bramkę. Po przerwie staramy się z całych sił o wyrównanie, jednak trudy turnieju dają się coraz bardziej we znaki, a nieustępliwe zawodniczki z Białej Nyski nie dają się zaskoczyć i turniej ostatecznie kończymy jako Wicemistrzowie Opolszczyzny. Dodatkowo nasza kapitan - Victoria Kielbassa otrzymuje statuetkę dla "Najlepszej zawodniczki turnieju".

Obrazy newsów: final_u_12_2017.jpg

Skład PSP9: Zofia Danielewicz, Monika Fudali, Oliwia Binkowska, Paulina Boral, Victoria Kielbassa, Natalia Łukasik, Natalia Matyjasek, Julia Haider.

Trener Krzysztof Hańcza