11,231,152 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
MIĘDZYWOJEWÓDZKIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW 12-LAT W PŁYWANIU

Obrazy newsów: 12-latki00.jpgW dniach 20-21 czerwca 2017 na Krytej Pływalni MOSiR w Kędzierzynie odbyła się II runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 letnich w pływaniu. Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle Pani Sabiny Nowosielskiej. W imprezie wzięło udział 12 klubów z województwa śląskiego i opolskiego. Łącznie wystartowało prawiem osiemdziesięciu zarodników i zawodniczek, którzy przeszli trzystopniowe eliminacje, aby móc wystartować w tych zawodach.

Mistrzostwa otworzyli Wiceprezydent Miasta Pan Artur Maruszczak i Prezes OOZP w Opolu Pani Zofia Kozina-Oloś. Podczas ceremonii otwarcia bardzo miłym akcentem były nominacje do Kadry Marszałkowskiej Młodzików woj. Opolskiego do której zostali powołani dwaj zawodnicy klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle, Wojciech Osowski i Marcin Wręczycki. Ponadto zostały wręczone nagrody za edycję 2016/2017 Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny, gdzie NAJLEPSZYM klubem został MMKS Kędzierzyn-Koźle, a najlepszym zawodnikiem WLMO w kategorii 12-latków został kędzierzynianin Maciej Leszczyński, a Michał Barnuś w tej kategorii wiekowej zajął III miejsce.

W Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 letnich, zawodnicy MMKS-u K-Koźle spisali się dobrze zajmując w klasyfikacji klubowej IV miejsce. Indywidualnie najlepiej spisał się Kamil Gohla, który wygrał konkurencję 100m st. klasycznym, był II-gi na dystansie 200m st. klasycznym i dwukrotnie zajął IV miejsce na dystansach 400m st. dowolnym i 200m st. zmiennym. Kolejną medalową pozycję dołożył Michał Barnuś zajmując w konkurencji 200m st. klasycznym III miejsce. Dobrze punktowały także sztafety MMKS-u dwukrotnie zajmując V miejsce. Ponadto oprócz wyżej wymienionych, nasz klub reprezentowali jeszcze: India Kołtun, Aleksandra Smyczek, Barbara Sitkiewicz, Weronika Wojciechowska, Barbara Mazurkiewicz, Maciej Leszczyński. Wszyscy wymienieni to uczniowie PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Niestety choroby wykluczyły troje naszych reprezentantów bezpośrednio przed zawodami.

Dziękujemy bardzo za pomoc w organizacji zawodów Urzędowi Miasta oraz MOSiR Kędzierzyn-Koźle. Przed najlepszymi zawodnikami jeszcze rocznikowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w miesiącu lipcu. A o wynikach będziemy informować na bieżąco. Komplet wyników  Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 letnich w pływaniu, które odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu dostępny jest na stronie www.megatiming.pl w zakładce „zawody centralne”.