11,234,514 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
NASZE PIŁKARKI W FINALE WOJEWÓDZKIM

Ogromnym sukcesem dla uczennic z "Dziewiątki" zakończył się półfinał wojewódzki w Mini Piłce Nożnej rozgrywany w piątek (10.05) na Orliku przy ul. 9 maja w Kędzierzynie-Koźlu. Oprócz gospodyń o awans do najlepszej czwórki województwa walczyły ekipy PSP 5 Brzeg (v-ce mistrz powiatu brzeskiego), SP Chocianowice (mistrz powiatu kluczborskiego), oraz PSP Baborów (mistrz powiatu głubczyckiego), który w grudniu organizował finał wojewódzki "halówki" ("Dziewiątka" była wtedy czwarta, a Baborów drugi). Nasze zawodniczki zaczęły turniej od zwycięstwa 2-1 z Brzegiem, na co Baborów odpowiedział wygraną 2-0 z Chocianowicami. W drugiej kolejce dziewczyny z "Dziewiątki" wygrały minimalnie 1-0 z reprezentantkami powiatu kluczborskiego, natomiast Baborów pokonał pewnie 3-0 brzeżanki. Mecze ostatniej kolejki decydowały zatem o pierwszym i trzecim miejscu.

W meczu z Baborowem mało było składnych akcji, a więcej boiskowej walki w środku pola. Dwie minuty przed przerwą na strzał z okolic środka boiska zdecydowała się nasza zawodniczka. Piłka przelobowała bramkarza i idealnie pod poprzeczką wpadła do siatki. Było 1-0 i teraz to Baborów musiał śmielej zaatakować. Jednak nasze zawodniczki wytrzymały napór przeciwnika i po pięknej walce uzyskały awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 17.05 w Łubnianach. W ostatnim meczu Chocianowice pewnie pokonały Brzeg 4-0 i tym samym wywalczyły trzecie miejsce.

Zapraszamy na wtorkowe zawody chłopców od godz. 10.00 na Orliku, ul. 9 maja.

Obrazy newsów: 20190510_00.jpg

Skład PSP9: Emilia Szafarczyk, Natalia Matyjasek, Natalia Łukasik, Julia Haider, Kinga Celi, Emilia Słowik, Wiktoria Bania, Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz, Wiktoria Przymuszała.

Trener Krzysztof Hańcza