11,235,153 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
Miniolimpiada sportowa

W dniu 27 maja 2019 od godz.10:00 do 13.00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 zorganizowana została drużynowa Miniolimpiada z pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Kędzierzyn - Koźle. Zadanie realizowane było w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkotykowych na 2019 rok, którego celem jest:

  • doskonalenie sprawności fizycznej (w szczególności zdolności kondycyjnych i koordynacyjnych),
  • zachęcanie uczniów do współdziałania i współzawodnictwa poprzez gry i zabawy,
  • utrwalenie właściwych postaw moralnych i społecznych opartych na współpracy w grupie i szacunku dla partnera i przeciwnika,
  • integracja dzieci i młodzieży z różnych szkół,
  • wdrażanie zasad "fair play" w rywalizacji sportowej,
  • rozwijanie umiejętności przejmowania roli kibica,
  • wdrażanie uczestników do aktywnego spędzania czasu,
  • przeciwdziałanie skutkom uzależnienia od napojów alkoholowych i substancji psychoaktywnych.

W Miniolimpiadzie udział wzięły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 16, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19.

Każdą szkołę reprezentowały drużyny ośmioosobowe ( 4 dziewczyny i 4 chłopców).

Szkoły wystawiły drużyny składające się z dzieci w różnym wieku.

Każdy zespół miał do wykonania sześć zadań sprawnościowych w formie wyścigów rzędów:

1. ”Kładka ” Pierwsza osoba otrzymała dwie kładki gumowe. Zadaniem jej było jak najszybsze przedostanie się na półmetek, poruszając się wyłącznie na kładkach, na półmetku zostawiała kładki i wracała do drużyny. Kolejna osoba wykonywała  zadanie w odwrotnej kolejności.

2. Bieg w parach z wiaderkiem napełnionym wodą. Dwie osoby trzymając wiaderko napełnione wodą, obiegały słupek i  przekazywały wiaderko kolejnej parze.

3. Bieg w parach z szarfami. Dwie osoby wkładały wewnętrzne nogi do szarfy, obiegały słupek, wracały do swojej drużyny i przekazywały szarfę następnej parze.

4. „Sadzenie ziemniaków”. Jedna osoba miała 4 woreczki, wkładała woreczki do rozstawionych na trasie 4 grzybków obiegała słupek i wracała do swojej drużyny. Druga osoba biegła, zbierała woreczki i wracała do drużyny.

5. Bieg z ringiem. Pierwsza osoba miała w ręce ringo,  biegła do słupka wkładała ringo na słupek, wracając  wchodziła do hula hop, przekładała kółko od dołu, wracała do drużyny. Druga osoba biegła wchodziła do hula hop przekładała kółko od dołu, biegła do słupka wyciągała ringo, biegła do swojej drużyny.

6. Konkurencja z piłką. Zawodnicy ustawieni byli w rzędzie, podawali piłkę raz górą rękami raz dołem między nogami do ostatniego, który przebiegał na początek itd.

W konkurencjach liczył się czas ukończenia zadania.

Dodatkowo każdy zespół miał do wykonania cztery zadania sprawnościowe w formie stacyjnej:

1.Rzut do kosza piłką oddalonego o 3 m. Zawodnicy stojąc w rzędzie rzucali piłką do kosza oddalonego o 3 m. jedną piłką jeden raz. Po rzucie zawodnik przekazywał piłkę i biegł na koniec rzędu. Czas wykonania zadania 2 minuty. Wygrywała drużyna, która wykonała największą liczbę celnych rzutów.

2.Skoki z miejsca. Pierwsza osoba wykonała skok z miejsca, kolejna z tego miejsca gdzie poprzednia skończyła. Wygrywała drużyna, która najdalej skoczyła.

3. Ułożenie na czas krajobrazu z rozciętych elementów kalendarza. Wygrywała drużyna, która najszybciej ułożyła krajobraz.

4.Rzut ringiem na stojący słupek. Każde dziecko mając ringo, po kolei oddawali rzut ringiem na stojący słupek. Czas wykonania zadania 2 minuty. Wygrywała drużyna, która wykonała największą liczbę celnych rzutów.

O zwycięstwie decydowała suma punktów zdobytych we wszystkich konkurencjach.

Drużyna Publicznej Szkoły  Podstawowej nr 9 w składzie :

Podgórska Magdalena kl. 7b, Szafarczyk Emilia kl 7b, Berezowska Oliwia kl. 8a, Podboráczyñska Milena kl. 8a, Rakowski Adam kl. 8a, Mincewicz Jan kl. 8b, Smiatek Tomasz kl. 8b, Wiling Szymon kl 8b, zdobyła II miejsce. Gratuluję zawodnikom.    

                           

Szkoły uczestniczące w Miniolimpiadzie otrzymały  sprzęt sportowy, dyplomy, oraz poczęstunek.

Bardzo dziękuję nauczycielom Publicznej Szkole Podstawowa nr 9 p. Sabinie Kisielewskiej, p. Agnieszce Harnos za pomoc przy sędziowaniu zawodów. ;)

Bardzo dziękujé uczniom klasy 7a, 7b, 7s, 8a, 8b, 8s. za pomoc przy Miniolimpiadzie.

Organizacja imprezy sportowej p. Barbara Januszkiewicz