11,232,204 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
OD HALI BORACZEJ POD NOWY TOMYŚL, CZYLI RAZEM DLA POLSKI

Obrazy newsów: 20191119_00.jpgNikt nie spodziewał się takiego odzewu… A jednak umiłowanie Ojczyzny jest faktem!

Szkółka Wędkarska REKINY DZIEWIĄTKI to grupa dzieci, która wraz ze swymi opiekunami postanowiła zrobić dla swojego kraju coś dobrego. Na zaproszenia odpowiedziało bardzo wiele osób z całej Polski. W sumie w działaniu 16 listopada udział wzięło ponad 200 osób w Kędzierzynie – Koźlu, Raciborzu, Januszkowicach, Dębowej, Opolu, na Hali Boraczej w Beskidzie Żywieckim i Rakoniewicach niedaleko Nowego Tomyśla. W patriotyczne przedsięwzięcie zaangażowały się społeczności Publicznego Przedszkola nr 7 z K-Koźla, Publicznych Szkół Podstawowych nr 9 i 12 z K-Koźla, Kół PZW: Azoty i Miejskiego nr1 z K-Koźla, Reńskiej Wsi – Kofama, Sekcji Wędkarstwa Karpiowego z Opola, Sekcji Karpiowej Azoty z K-Koźla, Parafia św. Ducha i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu, Klub Karpiowy Carp Way z Raciborza oraz Klub Karpiowy SPINA z okolic Nowego Tomyśla. Oraz szereg firm i organizacji: Zakład Kamieniarsko-Betoniarski TOBIAS, Okręg PZW w Opolu, Lokalna Grupa Rybacka OPOLSZCZYZNA, Babeczki znad rzeczki, Międzygminny Związek CZYSTY REGION a także rozgłośnie radiowe i media lokalne.

Najważniejsze natomiast w sobotnim działaniu było to, że byliśmy razem, zjednoczeni dla Polski. Że pokazaliśmy, iż są rzeczy ważne i najważniejsze! Obchodzić Odzyskanie Niepodległości można na wiele sposobów. Nasz sposób uczy i wdraża do postawy współodpowiedzialności za swoją małą Ojczyznę, za „kraj lat dziecinnych”! Jest dobry, jak wiele innych a jednocześnie sprawia, że w sercu nawet najmłodszego i najmniejszego Piotrusia – spośród Rekinów – rozbłysła i płonie iskra przynależności do narodu i grupy ludzi biorących sprawy w swoje ręce. „Bo zamków dobywa się mieczem, nie rąk załamaniem!” - jak pisał Stefan Żeromski.

Dziękuję za wkład pracy każdego z Was, za wsparcie dobrym słowem, czynem i wsparcie sponsorskie.

 

Sukces akcji napawa optymizmem: „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy MY żyjemy”! Jak nauczyć patriotyzmu współcześnie? Po jakie sięgać wzorce? Czy Polska potrzebuje krzyku na ulicach,  płonących opon? Patriotyzm współczesny jest jak powietrze – niewidoczny ale niezbędny! Zarażajmy – tylko i wyłącznie dobrym przykładem!

Do zobaczenia za rok! Będziecie?

Z pozdrowieniem
Wojtek Czapla

P.S.
A Polska zwyczajnie, po cichu wypiękniała Uśmiech!