11,235,073 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
PŁYWACY „DZIEWIĄTKI” CIĄGLE ŻĄDNI SUKCESÓW

Bardzo wyczerpujący był dla pływaków „9-tki” w barwach kędzierzyńsko-kozielskiego MMKKS-u ubiegły tydzień. Nasi zawodnicy wystartowali w szeregu imprez pływackich różnej rangi, odnosząc sukcesy w każdym występie. W dniach 6-8.2019r w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 letnich. W doborowym towarzystwie 570 najlepszych pływaków ze 159 klubów rywalizowali nasi zawodnicy Kamil Kania i Kamil Gohla (podopieczni trener Eweliny Deneki) oraz absolwent Maciej Leszczyński (obecnie uczeń SMS Racibórz). Chłopcy reprezentowali klub MMKS Kędzierzyn-Koźle.

Nasi pływacy spisali się w mistrzostwach rewelacyjnie. Cała trójka znacznie poprawiła rekordy życiowe i kilkukrotnie znalazła się w finałach tej najważniejszej imprezy. Kamil Kania dwukrotnie dostał się do finału B: na dystansach 400 m stylem zmiennym i 200 m stylem klasycznym. Maciej Leszczyński zameldował się w finałach B cztery razy: na dystansach 50 m stylem dowolnym, 50 i 100 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem zmiennym. Największy sukces odniósł Kamil Gohla zaliczając udział w finale w każdym swoim starcie. Najwyższą lokatę zajął na dystansie 400 m stylem zmiennym, na którym w finale A uplasował się na 10 pozycji. Kamil dwukrotnie wygrał finał B na dystansach 50 i 200 m stylem klasycznym. Do finału B wszedł również na dystansie 100 m w popularnej „żabce”. Należy nadmienić, że mistrzostwa stały na bardzo wysokim, niespotykanym od lat poziomie. Padło w nich aż 15 rekordów Polski. Na niektórych dystansach wynik lepszy od rekordu uzyskało aż dwóch zawodników. Tym bardziej cieszą wyniki naszych reprezentantów.

W Knurowie podczas Mikołajkowego Mityngu Pływackiego, wystartowało ośmioro uczniów Naszej szkoły, zawodników MMKS-u: Liliana Gorska, Julia Wójt, Orszak Lena i Wiktoria, Wojciechowska Martyna, Patrycja i Weronika oraz Oskar Moszyk. Nasi sportowcy spisali się znakomicie wywalczając aż 9 medali. (4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe).  W Zabrzu, podczas X Mityngu Pływackiego, nasza reprezentacja w składzie Lena i Paulina Kużaj, Diana Emerling i Amadeus Gohla pływała również szybko zdobywając w 4 osobowym składzie aż 8 medali (5 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy).  Natomiast w Kozach podczas XII Pływackich Andrzejków, wystartowały Jagoda Justyńska i Zuzanna Kordek, które wywalczyły 3 medale (2 srebrne i 1 brązowy). Gratulujemy wszystkim zawodnikom i ich trenerom i rodzicom znakomitych wyników.  Czekamy na dobre wieści z kolejnych zawodów. Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat z Opola (Marcin Wręczycki), MP Juniorów 16 lat z Lublina (Paulina Budzińska) i MP juniorów 17-18 lat z Ostrowca ŚW. (Anna Kempa, Wiktoria Smętek, Maciej Matyjasek i Jarema Stańczyk).

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie www.megatiming.pl

Medale Knurów
Medale Zabrze
Kluby Knurów
Kluby Ostrowiec