Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
NARESZCIE !!!! – PIERWSZE ZAWODY PŁYWACKIE I PIERWSZE SUKCESY PŁYWAKÓW

Obrazy newsów: wieliczka0.jpgPo półrocznej przerwie spowodowanej okresem pandemii, a następnie wakacji w sobotę 19.09.2020 w Wieliczce odbyły się X-te Jubileuszowe zawody o Puchar Solnego Miasta. Tradycyjnie od wielu lat w tej prestiżowej pływackiej imprezie startują zawodnicy klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle, uczniowie klas Mistrzostwa Sportowego PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Nasze miast reprezentowało 11 zawodniczek i zawodników w kategoriach wiekowych 10, 11, 12 i 13 lat. Byli to Zuzanna Kordek, Diana Emerling, Liliana Gorska, Lena Kużaj, Julia Jaśkowska, Patrycja Wojciechowska i Wiktoria Orszak wśród dziewcząt oraz Amadeus Gohla, Tomasz Gendera, Wojciech Merz, Oskar Moszyk wśród chłopców. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, a szczególnie dwie zawodniczki Zuzanna Kordek i Diana Emerlig, które wywalczyły 4 medale w tej edycji Pucharu Solnego Miasta. Zuzia w kategorii wiekowej 12 lat zwyciężyła na dystansie 200m st. dowolnym i zajęła III-cie miejsce na dystansie 50m st. motylkowym, natomiast Diana w kategorii wiekowej 10 lat, zajęła dwukrotnie II-gie miejsce na dystansach 50m st. grzbietowym i 50m st. dowolnym. Pozostali zawodnicy ocierali się niejednokrotnie o podium. Fantastycznie walczyła sztafeta MMKS-u, która wywalczyła V-te miejsce i awans do finałowej rundy w październiku. Warto dodać, że w zawodach wzięło udział 349 uczestników z 40 klubów od Krakowa, aż po Gdańsk.

Gratulujemy zawodnikom sukcesów, oraz bardzo dziękujemy rodzicom zawodników w organizacji wyjazdu do Wieliczki.  No i oczywiście będziemy oczekiwać kolejnych bardzo dobrych wiadomości z pływackich aren.