11,235,167 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
Z KIM PRZYSZŁO NAM PRACOWAĆ?

W przededniu święta Komisji Edukacji Narodowej zastanawiałem się, co napisać?

Czasy i wydarzenia, jakie są, każdy widzi. Co dziś ma wartość? Na co zwrócić uwagę? Odnoszę wrażenie, że część spraw ważnych wczoraj – dziś jest banałem, a z pewnością kwestią o mniejszej wartości…
Drodzy nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i wy – uczniowie, przyszło nam dziś zdać egzamin. Mam przekonanie, że jeden z najtrudniejszych. Ludzkość zdawała go w dziejach już wielokrotnie i niestety stwierdzić muszę, że z różnym wynikiem.
Ów test to egzamin z człowieczeństwa!
Znamy jego początek – rozpoczął się w marcu bieżącego roku. A kiedy się skończy? Nie wiem.
Wyrażam natomiast przekonanie, że zostanie Nam wystawiona najwyższa nota.
Skąd to wiem? - spytacie.

Kilka obrazków rodzajowych.

1. Wasze zaufanie, które udowadnia, że stoimy po jednej stronie. Dziś (wtorek) cała szkoła była w maseczkach. Dziękuję Wam rodzice, że kierujecie się dobrem społeczności. Mamo, tato naszych uczniów – jesteście wielcy! 

2. Opowieść o dwóch paniach. Jedna z nich, abyśmy wszyscy byli bezpieczni, wtedy gdy smacznie śpimy, jest codziennie w pracy przed piątą rano. Wyłącza lampy służące do ozonowania szkoły i wietrzy ją przygotowując na przyjście dzieci, nauczycieli i pracowników szkoły. Robi to bez narzekania, skarg i najmniejszego wyrzutu – to jej misja dla nas. A najbardziej zaskakujące jest to, że sama to zaproponował – mnie pozostało TYLKO się zgodzić. Dziękuję pani Beato! Jesteś wielka!
Druga z nich odwiedziła mnie wczoraj (poniedziałek) w gabinecie. Zza maseczki uwidaczniały się tylko oczy. I z przejęciem, i troską zaczęła opowiadać o naszej szkolnej rodzinie skierowanej decyzją Sanepidu na kwarantannę. Okazało się, że jest cichym superbohaterem!
W niedzielę w sklepie o płaziej nazwie robiła dla nich zakupy, a w poniedziałek na swoim „okienku” (przerwie między jedną a drugą lekcją) zaniosła im chleb… Bo tego zabraknąć nie może! A w niedzielę go nie było. Wiem, że to czytasz i wiem, że nie chcesz, abym pokazał Cię światu – dlatego chylę czoła w takiej samej cichości… Jesteś wielka! 

3. Moja klasa, grupa, z którą się uczę świata – Va. Uczą mnie każdego dnia, jak pozostać normalnym. Widzę, jak w „covidowym szaleństwie” zachowują siebie: nie piętnują, nie wskazują palcami; widzę, jak rozumieją, że z dziecięcym uśmiechem na ustach trzeba stawać się „odpowiedzialnie dorosłym”. Dziękuję im za lekcje, których mi udzielają. Chłopcy – jesteście wielcy!

Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy, w naszej wspólnej szkole – pomimo tego, że stale coś udoskonalamy i zmieniamy – nie jest, jak u Alberta Camusa. Unaoczniacie tylko to, co dobre! I tego się trzymajcie! 

Z kim przyszło mi pracować?

Z ludźmi z krwi i kości. A egzamin z człowieczeństwa zdamy: razem i celująco. Jesteśmy na najlepszej do tego drodze! Bądźcie dobrymi ludźmi!

I tego Wam wszystkim życzę! 

Wasz dyrektor
W. Czapla