11,234,459 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
FILMOTEKA SZKOLNA. NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ
Nasza szkoła – w porozumieniu z trzema innymi placówkami z Kędzierzyna–Koźla – przystąpiła do arcyciekawego projektu. Mowa tu o „Filmotece Szkolnej. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Rangę przedsięwzięcia podnosi fakt, że zostało ono objęte patronatem, aż trzech dużych instytucji: Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W tym roku szkolnym „Nowe Horyzonty…” realizowane są w 32 miastach w Polsce. Weźmie w nich udział około 3000 nauczycieli i 50 tysięcy dzieci, które w niepowtarzalnej atmosferze sali kinowej będą mogły – dzięki sztuce filmowej – przenieść się do innych światów, przeżyć – wraz z bohaterami ze srebrnego ekranu – niesamowite przygody, odwiedzić inne państwa i dzięki temu odkryć m.in piękno świata.
Społeczność „Dziewiątki” jest po pierwszych projekcjach.
Dzieci młodsze z wielkim entuzjazmem, brawami, okrzykami zachwytu oglądały japoński film animowany pt. „Mój sąsiad, Totoro”, w którym dwie bohaterki przeprowadzają się wraz ze swym ojcem na wieś. I wydawać by się mogło, że będzie to mało porywająca opowieść, jednak jest tak do czasu, gdy dziewczynki odkrywają , iż niedaleki las jest pełen niesamowitych mieszkańców.
Widzowie ze starszej grupy wiekowej mogli wczuć się w rolę ucznia z męskiej, elitarnej szkoły muzycznej z Lipska. I również ten film wywołał w młodych widzach duże poruszenie! Może dlatego, że poruszał problematykę bliską każdemu człowiekowi: potrzebę akceptacji, poszukiwanie własnego miejsca w życiu, ale przede wszystkim opowiadał on, w sposób cudowny, o roli przyjaźni w życiu każdej jednostki. „Latająca klasa” to historia, w której muzyka Jana Sebastiana Bacha i balet oraz hip hop i breakdance istnieją obok siebie i bynajmniej się nie wykluczają!
Wszyscy – uczniowie i nauczyciele – czekają na kolejną odsłonę tajemnic życia. Andrzej Wajda wypowiadając się o NHEF użył m.in. następujących słów: „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej prezentują zarówno klasykę, jak i najciekawsze filmy współczesne. To propozycja nie tylko dla przyszłych reżyserów, lecz także dla tych wszystkich, którzy wierzą w magię kina”. A zatem do zobaczenia w kinie!

P.S.
Tymczasem wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w naszej zabawie. Każdy z uczniów (ich rodzice również!) może oddać swój głos na filmy, które mu się szczególnie podobały. W ten sposób zbudujemy nasz „dziewiątkowy” ranking filmowy. Ta produkcja, która zdobędzie największą liczbę głosów zostanie wyświetlona dla uczniów naszej szkoły jeszcze raz!!!
Chcesz oddać głos? Szukaj ankiet na naszej stronie.