11,231,969 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
Nowe horyzonty edukacji filmowej
Kędzierzyn - Koźle 29.11. 2012 r.

Szanowna Koleżanko!


Bardzo mi miło, że mogę z Tobą pisać. Chcę Ci opowiedzieć o filmie, na którym byłam razem z klasą we wtorek 28.11 tego roku. Czy wiedziałaś, że ten film to część projektu? Jeżeli nie, to czytaj dalej, pewnie Cię to zainteresuje.
Projekt ten nazywa się ,,Nowe horyzonty edukacji filmowej”. Byliśmy dopiero na jednym pt: ,,Latająca klasa”. Jest to film o chłopcu, który miał na imię Jonatan. Został adoptowany przez kapitana statku i po raz kolejny wysłał go do szkoły z internatem. Tym razem do Szkoły imieniem św. Tomasza w Lipsku w Niemczech. Kolejny raz, ponieważ został z poprzedniej wyrzucony za swoje wybryki. W tej znalazł przyjaciół, którzy byli dla niego mili. Mieszka w pokoju nr 9. Chłopcy pokazali mu wszystko, nawet swoją tajną bazę, o której napiszę Ci zaraz, bo tam zaczyna się przygoda.
Zapomniałam wcześniej napisać, że chłopcy z którymi mieszka to:
Uli - mały, grzeczny chłopiec, ale pod koniec chce być odważny i wykonuje skok spadochronowy za pomoc dwóch balonów;
Matz - uczęszcza na boks;
Martin - najlepszy przyjaciel Jonatana;
Kreuzkamm - syn dyrektora szkoły.
Teraz opowiem Ci o tej ich bazie, znajduje się w opuszczonym wagonie dla niepalących. Ale pewnego dnia, ktoś tam przychodzi i zostaje ich przyjacielem. Przedstawił się jako Bob i pilnował psa Jonatana. Bob pozwolił im grać, śpiewać i przebywać w swoim wagonie, kiedy chcą. Chłopcy pracują nad wystawieniem sztuki o latającej klasie, ale ich nauczyciel się nie zgadza i Jonatana doprowadza to do szału i............

Nie napiszę tego, bo jeśli obejrzysz, to się przekonasz!

Pozdrawiam
Maja J.


* * * * *Kędzierzyn-Koźle 29.11.12

Droga babciu!


Wczoraj razem z klasą byliśmy w kinie na filmie edukacyjnym. To był jeden film z całego cyklu filmów, które są projektem nazwanym „Nowe horyzonty edukacji filmowej”.
Znaczna część filmu odbywa się w Lipsku w Niemczech w szkole św. Tomasza. Szkoła ta była muzyczną szkołą. Pewnego dnia do tamtej uczelni przyjechał chłopiec o imieniu Jonatan. Na lotnisku, na którym wylądował, znalazł bezpańskiego psa, więc postanowił go przygarnąć. Ale jak przyjechał do szkoły, to okazało się, że tam nie można wprowadzać psów, dlatego ukrył go w torbie, ale i tak cała prawda wyszła na jaw. Jonatan razem z kolegami z pokoju chcieli go ukryć w starym wagonie kolejowym, który okazał się super uporządkowany. Była tam sofa, biurko, instrumenty, hamak i wiele innych rzeczy. Jak się okazało wagon należał do kogoś innego, ale ta osoba była przyjazna i przygarnęła pieska. Uczniowie zaprzyjaźnili się z mężczyzną, a on pozwolił im przychodzić, kiedy tylko chcą. Raz jak coś nabroili to Kantor kazał im wymyślić przedstawienie na Boże Narodzenie. Kiedy przyszli do wagonu, aby pomyśleć nad przedstawieniem, znaleźli skrytkę, w której był scenariusz sztuki pt. „Latająca klasa”. Gdy zaczęli próby, Kantor zabronił im wystawienia tej sztuki. Uczniowie domagali się wyjaśnień, nauczyciel oznajmił im, że to on z kolegą napisali ten scenariusz, ale tuż przed premierą ów kolega niespodziewanie wyjechał. Mieli zespół, który nazwali „Klub niepalących”. Tym drugim kolegą okazał się mężczyzna z wagonu, więc uczniowie zaprowadzili Kantora do niego. A po jakimś czasie wystawili własną sztukę podobną do „Latającej klasy”.
Ogólnie cały film był super i bardzo się wszystkim podobał.

Pozdrawiam
Olek