11,234,509 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ – CZ. III

Podczas kolejnej odsłony spotkań z filmem w ramach projektu NHEF nasze dzieci widziały dwie kolejne produkcje: "Dziadek do orzechów" i "Brak zasięgu".
Pierwszy z filmów to koprodukcja Niemiec, Rosji i USA. W tej animowanej wersji bajki o zaczarowanym księciu i potędze wyobraźni dzieci mogły przekonać się, jak potężna jest przyjaźń.
Pewnego dnia rodzeństwo - Klara i jej brat Mikołaj - mieszkające w Petersburgu trafia przed świętami do niezwykłego sklepu z zabawkami. W nim mała Klara odnajduje osobliwą zabawkę - dziadka do orzechów wykonanego z drewna, którego oczy są pełne łez. Sklepikarz opowiedział dziewczynce historię drewnianego drobiazgu, dodać trzeba - historię smutną. Dziadek do orzechów był dawniej samolubnym i rozpieszczonym księciem, który potrafił dokuczyć wszystkim otaczającym go ludziom. Każdego dnia był w złym humorze. Nigdy się nie uśmiechał i nigdy też dobre słowa nie padały z jego ust. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy wuj obdarowuje go orzechem! Orzech ten miał moc spełnienia wszystkich życzeń. Czego zapragnął książę? Pokoju pełnego zabawek. W tym momencie wszyscy obecni zamienili się w zabawki. Między innymi drewnianym dziadkiem do orzechów stał się sam książę. Mała Klara wyrusza do Krainy Snów, aby odczarować i uratować nieszczęsnego zaczarowanego księcia. Tak zaczęła się niezwykła podróż pełna przygód i niebezpieczeństw...


Drugi z filmów to islandzki film przygodowy. Główny bohater Kalli to chłopiec żyjący w świecie nierzeczywistych, fantastycznych bohaterów, który całą wiedzę o życiu i świecie zaczerpnął z filmów i gier komputerowych. Jest totalnie uzależniony od telefonu i internetu. Tragedią dla niego jest wyjazd do ojca na Boże Narodzenie, bowiem mieszka on wraz z nową rodziną na dalekiej, surowej Północy. W tym momencie chłopiec jest bliski załamania. Będąc już u ojca na wyspie zdesperowany Kalli wpada na pewien pomysł - postanawia uciec z domu. Po drodze czekają na niego prawdziwe, jak najbardziej realne niebezpieczeństwa.


oprac. W.Czapla