11,233,011 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
Spotkanie z piłkarzem

Obrazy newsów: pilkarz_015x.jpgW piątek 15.02.2013 na zaproszenie Piłkarskiej Szkółki Nivea działającej w PSP9 odwiedził nas były piłkarz polskiej Ekstraklasy - Stanisław Wróbel. Nasz gość w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozegrał 132 mecze i zdobył w nich 18 goli. Urodzony w pobliskich Dziergowicach piłkarz z juniorów Chemika Kędzierzyn-Koźle trafił do szkółki Górnika Zabrze i w tym klubie w 1999 roku zadebiutował w Ekstraklasie. Następnie reprezentował barwy takich klubów jak GKS Katowice, Piast Gliwice, Odra Wodzisław i Cracovia Kraków. Jego 10-letnia przygoda z futbolem na najwyższym poziomie trwała do 2008 roku, kiedy w przerwie zimowej trafił z Piasta Gliwice do LZS Leśnica. W tym klubie w 2012 roku zakończył karierę. W między czasie został grającym trenerem Leśnicy, a obecnie prowadzi II-ligowy Ruch Zdzieszowice.

Spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie klas sportowych z naszej szkoły miało na celu popularyzację piłki nożnej oraz upowszechnianie sportowego trybu życia wśród uczniów, rozpoczęło się od filmu z meczu Ekstraklasy (23.08.2008) Piast Gliwice-Arka Gdynia. W tym meczu Stanisław Wróbel strzelił swoją ostatnią i chyba najpiękniejszą bramkę w Ekstraklasie, którą do dziś można podziwiać w serwisie YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=YM5VaBp1ato). Następnie wywiad z naszym gościem przeprowadził trener Krzysztof Hańcza. Później każdy z uczniów miał możliwość zadania pytania. Pan Stanisław opowiedział m.in. o meczach jakie rozegrał w Europejskich Pucharach, o spotkaniu na boisku z Robertem Lewandowskim, o powołaniu na konsultacje do szerokiej kadry Polski, o spotkaniach przeciwko Legii Warszawa, Lechowi Poznań czy Śląskowi Wrocław, o pracy z trenerem Fornalikiem, o nominacji do Najlepszego Piłkarza Opolszczyzny, o typowym tygodniu piłkarza Ekstraklasy i o tym jak ważny jest w życiu upór i konsekwentne dążenie do spełniania swoich marzeń.
Spotkanie zakończyło się rozdawaniem autografów. W jednej chwili nasz gość został otoczony przez dzieci, które chciały zdobyć autograf na kartkach, notesach, koszulkach, piłkach, butach, rękawicach bramkarskich czy w końcu na własnych rękach. W ramach podziękowań pan Stanisław otrzymał od nas kalendarz szkolny, na którym znalazła się również nasza szkółka. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze spotkania i być może w przyszłości ktoś z naszych uczniów pójdzie w ślady naszego gościa i tak jak on zagra w przyszłości w polskiej Ekstraklasie lub jeszcze wyżej?

Trener Krzysztof Hańcza

Tutaj można obejrzeć galerię zdjęć ze spotkania.