11,234,546 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
Dzień Dziecka z „kijem”, czyli maluchy też chętnie wędkują

Obrazy newsów: pzw_kolo_azoty.pngObrazy newsów: tarcza_psp9.pngPrawdziwy piknik rodzinny dla najmłodszych amatorów wędkowania zorganizowało 8 czerwca 2013 Koło PZW „Azoty”. Tego bowiem dnia nad stawem w Koźlu - Rogach spotkali się przedstawiciele Związku wraz z maluchami, aby wspólnym wędkowaniem uczcić Dzień Dziecka.

Pogoda dopisała znakomicie i już przed godziną dziesiątą pojawili się mali wędkarze wraz z opiekunami, żeby wziąć udział w Spławikowych Zawodach Wędkarskich. Dla wielu ta słoneczna sobota rozpoczęła ich przygodę z wędkowaniem, a akwen w Koźlu-Rogach okazał się doskonałym do tego miejscem. Był to też uroczysty moment inauguracji Szkółki Wędkarskiej zaczynającej swoją działalność przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu, a którego opiekunem został pan Wojciech Czapla. Początkowo dzieci będą uczyć się na zajęciach pozalekcyjnych teorii, w tym między innymi gatunków ryb. Uczniowie dowiedzą się też, jak znaleźć miejsce, gdzie można dużo złowić, a także jaką przynętę zastosować. Zostaną przedstawione także przepisy dotyczące wędkowania, które obowiązują w Polsce. Będą się również odbywać zajęcia praktyczne nad lokalnych łowiskach.

Wędkować każdy może, również najmłodsi, ale żeby zacząć potrzebny jest odpowiedni sprzęt. O niezbędne wyposażenie zawodników zadbało Koło PZW „Azoty”, które każdemu uczestnikowi podarowało wędkę i zestaw spławikowy. Po odprawie i losowaniu stanowisk rozpoczęło się wędkowanie. Członkowie Koła wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem i włożyli mnóstwo energii w instruowanie i pomaganie młodym adeptom zgłębiającym tajniki wędkowania. W trakcie zawodów wszystkie dzieci obdarowywano słodyczami, słodkimi bułeczkami i napojami. Każda złowiona ryba była skrupulatnie odnotowywana przez opiekunów, po czym ryba wracała z powrotem do wody.

Po półtorej godzinie łowienia (poławiano głównie ukleje i wzdręgi) komisja sędziowska rozpoczęła podsumowywanie wyników i jednogłośnie uznała, że wszyscy są zwycięzcami. Każdy zawodnik otrzymał nagrodę - piękną książkę „Co szumi w stawie?” wydaną przez Lokalną Grupę Rybacką „Opolszczyzna” oraz akcesoria niezbędne każdemu wędkarzowi: spławiki, żyłki, itp. Poza wędkowaniem odbył się również konkurs w „rzucie do wiadra z wodą”, który jest prologiem do prawdziwych konkurencji rzutowych.

Wędkowanie to świetny sport, który można połączyć z zabawą i nauką. Wielką niespodzianką dla dzieci okazał się przyjazd łódką po stawie przygotowany przez Koło. W jego trakcie maluchy miały okazję obserwować wodne ptactwo, płazy w ich naturalnym środowisku. Zaobserwowali też stanowisko żerowania bobrów, które niewielu z uczestników miało możliwość oglądać wcześniej na własne oczy.

Sobotnie zawody pokazały, że nie brakuje miłośników wędkowania nie tylko wśród dużych, ale również wśród mniejszych mieszkańców naszego miasta.

„Młodzi wędkarze” z PSP nr 9 dziękują Zarządowi Koła „Azoty” za otwartość i miłe przyjęcie. Tym samym wyrażają głęboką nadzieję na dalszą udaną współpracę i kontynuację misji szerzenia pasji wędkowania, dzięki której na ich twarzach pojawia się uśmiechJ!! Dodać też chcemy, że „Dziewiątka” jest jedyną szkołą w naszym mieście, która uczy wędkowania.

Obejrzyjcie fotorelację.

Serdeczne podziękowania dla członków Koła „Azoty” Panów:

- Adama Drozda – prezesa Koła – czuwanie nad przebiegiem zawodów i merytoryczną opiekę;

- Stanisława Łowickiego – zastępcy prezesa – za świetny pomysł i głowę pełną kolejnych projektów;

- Zbigniewa Łempickiego – członka zarządu Koła ds. pracy z młodzieżą – za otwartość i pomoc najmłodszym adeptom sztuki wędkarskiej;

- Bernarda Jendrzejczyka – nestora Koła – za sumienne sędziowanie i chęć do dzielenia się ogromną wiedzą;

- Ryszarda Ryta – członka Koła i emerytowanego nauczyciela – za cierpliwość i fachowość w pracy z dziećmi.

Szczególne podziękowania dla Pani Barbary Kobiałki – za pyszny, słodki poczęstunek i organizację posiłku.

Tekst i zdjęcia: Wojciech i Katarzyna Czapla