11,232,764 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
Halowa Piłka Nożna Chłopców - powiaty

W poniedziałek (2.12.2013) odbyły się rozgrywki powiatowe chłopców w Halowej Piłce Nożnej. Gospodarzem turnieju podobnie jak w poprzednim etapie była szkoła PSP16 ze Sławięcic. W turnieju wzięło udział pięć ekip: PSP9, PSP18, oraz PSP Dziergowice, PSP Gościęcin i PSP Landzmierz. Turniej stał na bardzo dużym i wyrównanym poziomie. Zawodnicy każdej z drużyn dostarczyli wszystkim zgromadzonym ogromnych emocji. Na trzy mecze do zakończenia turnieju każda z drużyn miała jeszcze szansę na zwycięstwo. Zresztą już od początku turnieju napięcie było bardzo wysokie, a później tylko rosło.
Nasi zawodnicy rozpoczęli turniej od remisu 4-4 z uczniami z Gościęcina. Mimo, iż na 5 minut do końca meczu prowadziliśmy 3-1, daliśmy sobie strzelić trzy bramki i wyrównać zdołaliśmy 30 sekund przed końcem meczu. W kolejnym meczu pokonaliśmy 3-1 PSP18, a po remisie Gościęcina z PSP18 (4-4) do wygrania turnieju wystarczyły nam dwa zwycięstwa. Niestety w kolejnym meczy tylko remisujemy z Dziergowicami 0-0. Do końca turnieju zostają dwa mecze. Najpierw Gościęcin pokonuje Dziergowice 5-1. W ostatnim meczu nasi reprezentanci muszą wygrać różnicą aż ośmiu bramek z najsłabszym w turnieju zespołem z Landzmierza. Zawodnicy "Dziewiątki" wspinają się na wyżyny swoich możliwości - do połowy prowadzą 5-0, a na minutę przed końcem jest upragnione 8-0. Ostatnie 60 sekund trwało bardzo długo... przeciwnicy byli blisko honorowego trafienia, które pozbawiłoby nas awansu, jednak to nasi uczniowie kolejny raz pokonują bramkarza drużyny przeciwnej i mecz kończy się wynikiem 9-0. Tym samym nasi zawodnicy awansowali do najlepszej szesnastki szkół na Opolszczyźnie. Półfinał wojewódzki zostanie rozegrany już w piątek (6.12.2013) w PSP24 Opole. Udział w nim wezmą także szkoły z Prudnika i Kietrza. W przypadku zwycięstwa naszej szkoły finał zostanie rozegrany 13.12.2013 w Kędzierzynie-Koźlu.
Skład PSP9: Jakub Janczak, Jakub Skoczyński, Jakub Korszla (wszyscy 6a), Mateusz Mach, Patryk Łotocki, Dawid Zych, Kamil Rakowski (wszyscy 5s).

Obrazy newsów: noga-ch-2-12-2013.jpg

Trener Krzysztof Hańcza