Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
II Halowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków

W poniedziałek 10.02.2014 w PSP9 w Kędzierzynie-Koźlu przedszkolaki z terenu całego miasta brały udział w II Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora PSP9. W porównaniu z poprzednim rokiem liczba przedszkoli biorących udział w rozgrywkach wzrosła z pięciu do siedmiu. W rozgrywkach chłopców wzięły udział przedszkola nr 8,9,12,24,26,22,23, a te dwa ostatnie wystawiły również drużyny dziewcząt. Chłopcy grali w dwóch grupach a ich zwycięzcy zmierzyli się w finale, w którym przedszkole nr 24 pokonało przedszkole nr 9. Dziewczyny zagrały z sobą dwukrotnie i choć w pierwszym meczu górą było przedszkole nr 23 (1-0), to w rewanżu zwyciężyło przedszkole nr 22 (2-0) i to ono otrzymało puchar w tej kategorii. Indywidualnie najlepszą zawodniczką turnieju została Karolina Kunc (PP 23), a zawodnikiem turnieju wybrano Mateusza Mielimączkę (PP 24). Oprócz rozgrywek piłkarskich dzieci miały okazję zwiedzić szkołę, pokonać tor przeszkód oraz wykonać prace plastyczne o tematyce piłkarskiej. Każdy przedszkolak opuścił "Dziewiątkę" z dyplomem uczestnictwa, a dzięki naszemu sponsorowi - sklepowi Netto z Kędzierzyna-Koźla wszyscy otrzymali także słodki poczęstunek i sok. Nagrody indywidualne ufundowała Football Academy K-Koźle - partner turnieju. Fotorelacja pod zdjęciem.

Oprac.: Krzysztof Hańcza