11,231,213 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
Odszedł Stefan Plewniak

Odszedł StefObrazy newsów: stefan.jpgan Plewniak , długoletni nauczyciel matematyki w naszej szkole.

 16 sierpnia 1968 roku rozpoczął pracę w nowo otwieranej Szkole Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie, z którą związał się do końca kariery zawodowej .

Uczył matematyki, był świetnym nauczycielem i wychowawcą. Z nieustannym uśmiechem i cierpliwością  tłumaczył zawiłości matematycznych zadań. Zawsze wesoły,  każdą trudną sytuacje potrafił dowcipnie spuentować.

  Stefan Plewniak  to chodząca historia „dziewiątki”. Przyszedł do szkoły, gdy się tworzyła. Z innymi nauczycielami nosił ławki i urządzał sale lekcyjne. Sam miał  swoją pracownie matematyczną w sali 56- do dziś uczy się tam matematyki. Gdy przygotowywaliśmy się do obchodów 40-lecia szkoły, białe plamy w historii szkoły nam wypełniał. Świetnie pamiętał kto pracował na początku i co z daną osobą się stało. Zawsze pomocny, wesoły i otwarty na zmiany. Był dumny ze swoich uczniów. Gdy przychodził do szkoły chwalił się, że leczą go jego uczniowie. Pamiętał ich nazwiska i imiona, pamiętał ich sukcesy. A uczniowie odwdzięczali się Mu  zainteresowaniem, gdy pracował w szkole odwiedzali Go, opowiadali o sobie. W czasie Zjazdu Absolwentów wokół Stefana zawsze był wianuszek gości. Znał wiele osób i o każdym wypowiadał się z szacunkiem. Dlatego tez Sam zasługiwał na szacunek.

Za swoją pracę otrzymał wiele nagród i wyróżnień, między innymi:   Nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania, Nagrodę Inspektora Oświaty i Wychowania, Nagrodę Kuratora Oświaty liczne Nagrody Dyrektora.  Najbardziej cenił sobie wyróżnienia przyznawane przez uczniów. W „dziewiątce” pracuje wielu Jego absolwentów i wychowanków, zawsze miał z nimi dobry kontakt. Lubił pracować z młodymi, a młodzi od Niego wiele się nauczyli.

Stefanie, pamięć o Tobie, pozostanie  na zawsze żywa w naszych sercach i modlitwie.