11,231,940 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
Pasowanie na czytelnika

Jak co roku uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali uroczyście pasowani na czytelników. Starsi koledzy przygotowali na tę okazję bajkowy teatryk cieni i różna zagadki zagadki związane z książkami, które mozna znaleźć w naszej bibliotece. Pierwszoklasiści przyszli przejęci i odświętnie ubrani.
 
Wcześniej uczniowie pierwszych klas zapoznali sięz  zasami korzystania z wypożyczalni i czytelni oraz wykonali zadania uprawniające ich do zostania czytelnikami. Brali też udział w zabawach mających na celu odgadnięcie tytułów bajek lub rozpoznanie ich bohaterów. Poznali prośby książki oraz regulamin biblioteki. Po złożeniu uroczystego ślubowania, każdy z pierwszoklasistów został pasowany na czytelnika i otrzymał pamiątkową zakładkę. Tuż po uroczystości tłumnie przybiegli do biblioteki wypożyczyć pierwszą książkę i w tej chwili są jednymi z najaktywniejszych czytelników.
 
Wykształcenie nawyku czytania jest najskuteczniejsze u dzieci do lat dwunastu i ma ogromny wpływ na ich wszechstronny rozwój, a dla bibliotek praca z najmłodszymi to okazja wychowania sobie czytelników. W okresie późniejszym jest to znacznie trudniejsze. Ponadto zjawisko wtórnego analfabetyzmu obejmuje coraz szersze kręgi, dlatego podejmujemy różne działania popularyzujące czytelnictwo, aby wypromować modę na czytanie.

Obrazy newsów: 111_pasowanie.gif Obrazy newsów: 111_pasowanie2.gif