11,234,495 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
PAPIER BIJE KAMIEŃ!!!!

PAPIER BIJE KAMIEŃ!!!! – czyli udział Koła PZW „Azoty” w Kędzierzynie – Koźlu oraz Szkółki „Rekiny Dziewiątki” w Maratonie Amnesty International.

W dniu 13 grudnia w siedzibie Koła „Azoty” odbyło się historyczne wydarzenie, tzn. „Rekiniątka” włączyły się w światową akcję pisania listów w obronie praw człowieka (pierwsza część grupy pisała swoje listy dzień wcześniej w PSP nr 9). Wydarzenie było HISTORYCZNE, ponieważ jesteśmy pierwszym Kołem i pierwszą Szkółką Wędkarską w Polsce, która przyłączyła się do Maratonu. A sama akcja ma miejsce rok rocznie pod patronatem światowej organizacji – Amnesty International i polega na tym, aby za pomocą kartki papieru i pióra wyrazić sprzeciw przeciwko łamaniu praw człowieka, żądać wypuszczenia niewinnie osadzonych więźniów sumienia, domagać się pomocy dla opuszczonych i szykanowanych ludzi mieszkających w różnych częściach świata.

Nasz udział w Maratonie jest ważną sprawą, ponieważ uzmysławia dzieciom, że mogą mieć realny wpływ na losy ludzi, że ich listy i podpisy nie są bez znaczenia, że pomimo młodego wieku mogą wyrażać swoje zdanie, a co najważniejsze, pomagać ludziom. Razem z nami byli rodzice, którzy także „walczyli” swoimi piórami. Pośród dzieci siedział również i pisał listy prezes naszego Koła p. Andrzej Szkudlarek. Odwiedziła nas także absolwentka PSP nr 9. Tym samym siedziba Koła „Azoty” i samo Koło staje się miejscem otwartym na wszelkie społeczne i edukacyjne inicjatywy.

Napisaliśmy w sumie 67 listów oraz wykonaliśmy 11 kartek wparcia, co zajęło nam tylko dwie godziny pracy.

Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie, za dobry przykład, za otwartość i empatię, ponieważ nadrzędnym celem naszej Szkółki jest kształcić ludzi mądrych, dobrych, otwartych i tolerancyjnych. Im więcej „włożymy” w edukację tych najmniejszych, tym więcej zyskamy, gdy już dorosną.

Uniwersalne są słowa: „Rzeczypospolite zawsze będą takie, jak ich młodzieży wychowanie!!!!” Na wychowywaniu, kształceniu i edukowaniu nie można oszczędzać!

Obrazy newsów: ai_2014_wcz_00.jpg

Z wędkarskim pozdrowieniem „Wodom cześć” – W. Czapla