Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
Mistrzostwa Polski Juniorów w plywaniu

Znakomity występ odnotowali zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle podczas Mistrzostw Polski 16-latków w Dębicy. Marta Nowak, Mikołaj Kempa oraz Jakub Wasiuk, wychowankowie PSP nr 9 w K-Koźlu, zajęli w klasyfikacji klubowej, wśród 109 klubów zgłoszonych do Mistrzostw z całej Polski, XV miejsce. Indywidualnie najlepiej spisał się Mikołaj Kempa zdobywca dwóch Brązowych Medali w konkurencjach 400m stylem zmiennym oraz 200m stylem motylkowym. Ponadto Mikołaj zajął VI-te miejsce na dystansie 1500m stylem dowolnym oraz IX-te miejsce na 200m st. zmiennym. Bardzo bliska medalowego miejsca była Marta Nowak, która na dystansie 200m stylem klasycznym zajęła IV-te miejsce. Ponadto na dystansie 100 i 50 m st. klasycznym Marta zajmowała odpowiednio miejsca VI-te i IX-te. Natomiast w konkurencji 400m st. zmiennym uplasowała się na miejscu siódmym. Jakub Wasiuk dwukrotnie wystąpił w finałach i zajmował następujące miejsca. Na 400m st dowolnym był 13-ty, a na 1500 w znakomitym stylu zajął miejsce VI-te. W Dębicy pływał jeszcze jeden wychowanek „Dziewiątki” i MMKS-u, Dominik Ostrowski obecnie zawodnik Unii Oświęcim, który odnotował bardzo dobry występ na dystansie 1500 m stylem dowolnym, zajmując w tej konkurencji siódme miejsce. Wszyscy wymienieni trenują obecnie w SMS Oświęcim pod opieką trenerki Jadwigi Zielińskiej-Starzec.

Gratulujemy serdecznie i oczekujemy równie dobrych wieści z XXI Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży w pływaniu, która odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim w dn.15-17.07.2015

Obrazy newsów: mkdebica03.jpgoprac.B.Kisielewski