11,233,143 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 4

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
JESTEŚMY DZIEWIĄTĄ DRUŻYNĄ KARPIOWĄ W POLSCE!!!!

Obrazy newsów: mp_karp_2015_00.jpgPoczątek września (06 – 12) to czas, który drużyna w składzie: Ignacy i Wojciech Czapla oraz Rafał Dąbek (zaprzyjaźniony karpiarz ze Strzeleckiego Klubu Karpiowego CYPRINUS), spędziła na Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Karpiowym organizowanym przez Polską Federację Wędkarstwa Karpiowego i Polski Związek Wędkarski na przepięknym łowisku Dębowa znajdującym się niedaleko Kędzierzyna – Koźla.

Nasz start był możliwy dzięki współpracy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 z K – Koźla, Koła PZW „AZOTY” oraz Strzeleckiego Klubu Karpiowego CYPRINUS. Udało nam się odnieść niebagatelny sukces! Sam udział w tych prestiżowych zawodach już należy zaliczyć do nobilitujących wydarzeń. Nam udało się jednak nie poprzestać tylko na tym.

Prawie tygodniowe zmagania z innymi (świetnymi – dodać trzeba!) drużynami, niską temperaturą (około 4⁰ C było w nocy), wiatrem zaowocowały wyholowanymi czterema pięknymi karpiami, co pozwoliło nam znaleźć się w pierwszej dziesiątce najlepszych drużyn karpiowych w Polsce! Choć w pewnym momencie zawodów sprawa wyglądała dużo lepiej: znajdowaliśmy się na czwartym miejscu jednocześnie wygrywając sektor B. Zmiana pogody pokrzyżowała nasze plany. Ostatecznie w sektorze uplasowaliśmy się na drugim miejscu oddając pole kolegom Krzysztofowi Charmuszce i Andrzejowi Walczakowi – aktualnym Mistrzom Świata! Przegraliśmy o 70 dekagramów! Więc taka przegrana nie jest dyshonorem! Nasz sukces jest tym istotniejszy, że spośród trzech drużyn reprezentujących K – Koźle, nasze dziewiąte miejsce było najwyższe (kolegom - rzecz jasna - także gratulujemy wyników) i uzyskane w debiucie na MP. Co jeszcze istotne? W historii trzech wymienionych wyżej instytucji taki wynik nigdy nie miał miejsca!   

Pragniemy w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy nawet w najmniejszym stopniu przyczynili się do odniesionego przez nas sukcesu:

  • Rodzinom – za wsparcie, wyrozumiałość i ciepłe myśli;
  • Zarządowi Koła PZW „AZOTY” – za wszelką pomoc w każdej jej postaci;
  • Społeczności PSP nr 9 – za poparcie wyrażane np. w Internecie;
  • Kolegom z SKK „CYPRINUS” – za miłe odwiedziny;
  • Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego – za docenienie i nagrodzenie specjalnym wyróżnieniem najmłodszego karpiarza tj. dziesięcioletniego Ignasia, który od Federacji otrzymał nagrodę w postaci tygodniowego pobytu na łowisku Szmaragdowy Staw;
  • Mariuszowi Niedźwieckiemu – aktualnemu Mistrzowi Polski – za piękny gest w stosunku do Ignacego.

Co będziemy robić dalej? Zmotywowani wynikiem będziemy nadal się rozwijać i trenować, chcemy piąć się w górę!

Z wędkarskim pozdrowieniem: „Wodom cześć” – Ignacy i Wojciech Czapla oraz Rafał Dąbek.