11,235,910 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
Pierwsza w nowym roku wycieczka rowerowa
Zapraszam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły na wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy.
TERMIN: 24.09.2011r sobota godz.10.00-14.00
WARUNKI UCZESTNICTWA:
• sprawny technicznie rower
• zdolność pokonania trasy ok.20km
• umiejętność jazdy w grupie
uczniowie klas I-III pod dodatkową opieką rodziców.
MIEJSCE ZBIÓRKI: boisko szkolne PSP Nr 9 godz. 10.00


Organizatorzy: Anna Zamora, Tomasz Tyczyński
Turniej Orlika 2012

W dniach 13-16.09.2011 na boiskach: PSP9, oraz Orlik w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się druga edycja Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W kolejnych dniach rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z całej gminy, w tym reprezentanci naszej szkoły. We wtorek nasze dziewczyny z klas 6A (Ania Gustaw, Paulina Kampa, Wiktoria Niemiec, Daria Skóra), oraz 6B (Kamila Czarnogłowska, Kasia Mzyk, Hania Garus, Weronika Siwak) zajęły 4 miejsce. W czwartek nasz szkoła wystawiła 3 drużyny, a chłopcy z klas piłkarskich 5S (Kamil Drzewiecki, Eryk Sadzik, Axel Ryszkowski, Tomek Piekarski, Tomek Worobiec, Wojtek Mazurkiewicz, Karol Obrębski, Grzesiek Olszański), oraz 4A (Kuba Janczak, Maciek Bakota, Szymon Klyta, Kuba Korszla, Konrad Górczany, Kuba Drozd, Dawid Makowski, Grzesiek Gołąb, Damian Grzelak, Kuba Skoczyński, Kacper Gniadek, Kuba Grabowski) zajęli 5, 6 i 7 miejsce. Jednak największym sukcesem zakończył się turniej chłopców z roczników 1998/1999. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Konrad Karbownik, Wojtek Matusiewicz, Łukasz Koleszko (wszyscy 6S), Dawid Solczak (6B), oraz Tomek Wiszniewski, Tomek Leszczak (obaj 6A), zajęli 2 miejsce na 7 drużyn zostawiając w pokonanym polu starszych kolegów z PG5 (dwie drużyny), PG4, PG Bierawa, oraz PSP11. W grupie po remisie 1-1 z drugą drużyną PG5, pokonaliśmy PG Bierawa 3-1 i awansowaliśmy z pierwszego miejsca do półfinałów. Tam w dramatycznych okolicznościach pokonaliśmy pierwszą drużynę PG5 1-1 (w karnych 4-2). W finale ulegliśmy Reprezentacji Boiska Orlik, w której wystąpiło aż 4 uczniów naszej szkoły (Kuba Cymerman, Dawid Turek, Mateusz Zulewski i Michał Cież).

Trener: Krzysztof Hańcza


Obóz sportowy w Poddąbiu - Lato 2011
Morderczą pracę treningową i naukową na obozie sportowym w nadmorskim kurorcie Poddąbie wykonują uczniowie klas sportowych pod czujnym okiem trenerów i nauczycieli.
Obóz rozpoczął się 04 września jeszcze w Kędzierzynie - Koźlu. Po 12-godzinnej podróży około godziny 17 szczęśliwie dotarliśmy do ośrodka "Lazur". W kolejnych dniach od wczesnych godzin rannych trenowaliśmy, wędrowaliśmy, uczyliśmy się, zwiedzaliśmy, śpiewaliśmy... Dzień płynął za dniem a my rośliśmy w siłę, sprawność i hart.
Dane nam było zwiedzić Darłowo i Darłówek (tu z ochotą hasaliśmy w aquaparku), wspiąć się na latarnię morską w Czołpinie, zobaczyć port w Ustce, wziąć udział w multimedialnej prezentacji w usteckim Muzeum Chleba. A przede wszystkim trenowaliśmy i ćwiczyliśmy.
Dzięki trenerom i nauczycielom "spróbowaliśmy" wielu dziedzin sportu: pływania, gier zespołowych, lekkiej atletyki, trekkingu; poznaliśmy elementy musztry, przybliżono nam - ponownie - zasady dobrego zachowania. Przyznamy się z dumą, że świetnie bawiliśmy się na wielu dyskotekach prowadzonych przez kolegów z VI s. Za co im serdeczne dzięki składamy. Piekliśmy kiełbaski na ognisku i śpiewaliśmy - jak na wilki morskie przystało - szanty do akompaniamentu gitary. Nasze głosy płynęły daleko niesione falami Bałtyku.
W piątek 9 września uczestniczyliśmy w Ustce w otwarciu wielkiego Siatkarskiego Turnieju dla Młodzieży Gimnazjalnej, gdzie mieliśmy okazję kibicować sportowcom z PG nr 5 w K-Koźlu.
Do odjazdu we wtorek 13.09. mamy jeszcze zaplanowany ok. 25-kilometrowy marsz do Ustki oraz wiele zajęć na piaszczystej, pięknej plaży.
A tymczasem - AHOJ PRZYGODO!!!!!!
Dzieci z klas IVa, IVs, Vs, VIs
Ps. Dziękujemy rodzicom i wszystkim dobrodziejom za możliwość udziału w obozie.


Oprac. W. Czapla, B. Kisielewski, A. Zamora, T. Tyczyński
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012
01 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego.
Niezwykłym wydarzeniem było przyjęcie przez uczniów i szkołę nowego sztandaru ufundowanego przez rodziców i Urząd Miasta. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Przewodnicząca Rady Miasta - pani Elżbieta Czeczot oraz przedstawiciele Rady Rodziców i Rady Szkoły.
Wszyscy uczniowie złożyli ślubowanie, w którym zobowiązali się do dbania o honor szkoły i Ojczyzny.
Nasz nowy sztandar na kształt kwadratu. Z jednej strony na środku pola widoczny jest duży orzeł w złotej koronie znajdujący się na biało - czerwonym tle. W środkowej części drugiej strony wyobrażona jest tarcza szkoły ze słońcem, rakietą i numerem dziewięć. Tarcza okolona jest napisem z pełną nazwą szkoły. Całość płótna ozdobiona jest złotą lamówką.
Sztandar symbolizuje przywiązanie do tradycji narodowych, podkreśla tożsamość i wartość Małej Ojczyzny.
Przekazanie sztandaru było podniosłą uroczystością, a dla naszej małej społeczności szkolnej było wydarzeniem historycznym.

Opracowali: W.Czapla, B.Kisielewski

Nowy rok szkolny 2011-2012
Życzymy wszystkim udanego, nowego roku szkolnego.
Uczniom - sukcesów w nauce, wytrwałości w dążeniu do celu, nowych przyjaźni, wysokich ocen; nauczycielom - cierpliwości i wyrozumiałości dla podopiecznych.
Do kolejnych wakacji już tylko kilka miesięcy...
Kurs WOPR
Wspaniały prezent wakacyjny sprawili sobie uczniowie PSP nr 9. Na stanicy WOPR w Dębowej zakończyli szkolenie na Młodszego Ratownika WOPR, prowadzone przez Instruktorów WOPR Bronisława Kisielewskiego i Adriana Wyrobka. Nasi uczniowie bardzo wydatnie przyczynią się na pewno do tegorocznej akcji „Bezpieczne Wakacje „
Był chrzest wręczenie patentów i pływanie łodziami ratowniczymi oraz konsumpcja kiełbasek.
Wszystkim nowym członkom WOPR życzymy sukcesów w zawodzie ratownika i czekamy na sukcesy sportowe w ratownictwie.

Na zdjęciu widoczni są: Marta Hasny, Zuzanna Trojanowska, Magdalena Matusiewicz, Katarzyna Mycak, Jakub Federewicz, Mateusz Podborączyński, Dawid Kuleszyński, Piotr Kuczera, Alicja Balicka, Sebastian Bojar, Filip Kozioł, Martyna Sofińska, Maja Obrębska, Michał Tkacz oraz Dominik Ostrowski.

oprac.B.Kisielewski
Żegnajcie szóstoklasiści
21 czerwca pożegnaliśmy uroczyście klasy 6. Były to klasy wyjątkowe. Byli to wybitni uczniowie i doskonali sportowcy, zwycięzcy wielu konkursów przedmiotowych oraz świetni pływacy, medaliści ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów sportowych. 45% spośród nich otrzymało odznakę NAJLEPSZY UCZEŃ KOŃCZĄCY SZKOŁĘ (tzn. średnia 4,8 i wyżej, zachowanie co najmniej bardzo dobre oraz minimum 30 pkt. na sprawdzianie).

Nasi szóstoklasiści uzyskali BARDZO WYSOKIE WYNIKI ZE SPRAWDZIANU. Średni wynik klasy 6b to 30 pkt. , klasy 6s. 28, 2 pkt. ( średnia w mieście to:25.7, a w województwie 25,1.)


fot. A. Szczepanowska


fot. A.Szczepanowska

Klasa 6b ukończyła szkołę ze średnią 4,96. Wszyscy uczniowie uzyskali ocenę zachowania: wzorowy.
To najlepsza klasa w historii naszej szkoły.


fot. A.Szczepanowska

Wśród uczniów klasy 6s żegnamy fantastycznych sportowców, którzy reprezentowali szkołę w wielu zawodach pływackich zdobywając czołowe miejsca w tych zawodach. Mimo sportowych obowiązków klasa skończyła szkołę z bardzo dobrymi wynikami uzyskując średnią 4,59.


fot. A.Szczepanowska

Drodzy Nauczyciele, nie stalibyśmy dziś przed Wami z tak dobrymi wynikami, gdyby nie Wasze zaangażowanie i poświęcenie. Przyszliśmy do szkoły jako małe dzieci, niewiele potrafiące. Opuszczamy szkołę jako młodzież świadoma swojej wartości. Wyposażyliście nas w wiedzę, pokazaliście jak z niej korzystać dla dobra własnego i innych. Nauczyliście nas, że każdy z nas jest ważny w grupie. Dziękujemy, że pokazaliście nam tak wiele możliwości rozwijania naszych talentów.

Albert Camus powiedział:
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.
W imieniu wszystkich uczniów dziękuję Wam, że byliście i jesteście naszymi przyjaciółmi…


fot. A.Szczepanowska

Pani Dyrektor Bozena Jankowska wraz z wychowawcami wręczyła uczniom odznaki NAJLEPSZY UCZEŃ KOŃCZĄCY SZKOŁĘ, a rodzicom listy gratulacyjne.


fot.A. Szczepanowska

opracowanie: E.Kobiałka, A.Zamora