11,235,895 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
Finał świetlicowego konkursu grzeczności
Konkurs grzeczności w świetlicy trwał cały rok szkolny. Dzieci zdobywały punkty w następujących kategoriach: przestrzeganie regulaminu, prace na rzecz świetlicy, aktywność na zajęciach, koleżeńskość, kultura słowa, kultura spożywania posiłków, poszanowanie mienia świetlicowego (szkolnego). Podstawą do wyłonienia zwycięzców były zgromadzone w zeszycie grzeczności umowne znaczki oraz całokształt obserwacji przeprowadzonej przez nauczycieli w świetlicy. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody –11 nagród głównych, 9 wyróżnień, 51 tytułów "Wzorowego Świetliczaka".
Festyn w PG 4
W ostatni piątek zostaliśmy zaproszeni, do PG 4 wspólnie z PSP1 i 6 na spotkanie tegorocznych absolwentów. Impreza została przygotowana przez wolontariuszy i miała charakter pikniku z elementami rywalizacji i zabawy. Stanęliśmy do konkursu sportowego, malarskiego i twórczego, polegającego na wykonaniu ubrania z odpadów. Szymon Sobczuk dzielnie prezentował swoją kreację na forum szkoły. To już ostatnie momenty wspólnej zabawy, bo od września rozpoczynamy naukę w różnych szkołach.
Anna Zamora
Wakacyjny koncert
Wakacyjny koncert Malachitowy Las już za nami. W środę 15 czerwca na scenie zagościli uczniowie i ich nauczyciele we wspólnym występie. Najpierw zaprezentowali się flażoleciści otrzymyjąc zasłużone oklaski za swój pierwszy popis. Później mogliśmy posłuchać zespołu wokalnego, a na zakończenie zaprezentowali się uczniowie i nauczyciele w autorskim repertuarze duetu- sł. Bożena Kraczkowska i muzyka Anna Zamora. Atmosfera na scenie była równie gorąca jak publiczności. Cieszymy się z tego wspólnego spotkania muzycznego. Do zobaczenia w przyszłym roku.
Wycieczka rowerowa
Ostatnia w tym roku szkolnym wycieczka rowerowa już za nami. Tym razem wybraliśmy się do lasu w okolice Starej Kuźni.Zobaczyliśmy piękny bukowy las, ogromne paprocie oraz starą leśną kapliczkę. Tym razem również nie obyło się bez przygód. Majka przebiła oponę i tylko cud sprawił, że na przemian jadąc i pompując koło udało nam się dotrzeć do Azot. Tam zalepiliśmy dziurawą dętkę i bezpiecznie dojechaliśmy do domu. Dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom, którzy w tym roku podróżowali z nami na rowerach. Szczególnie dziękuję mamie Agnieszki i Beaty Kozioł oraz Kacprowi Burban, jedynemu który brał udział we wszystkich naszych wyjazdach. Brawo!!!!!
Nowoczesne technologie informacyjno komunikacy
W roku szkolnym 2010/2011 realizowaliśmy projekt "Nowe technologie na usługach edukacji", autorstwa Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Informatycznego i Politechniznego w Opolu. W ramach tego przedsięwzięcia prowadzone były 2 rodzaje zajęć pozalekcyjnych: My i nasi rówieśnicy na innych kontynentach oraz Moje miasto Kędzierzyn-Koźle. Zadanie było współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego UE. Dzięki realizacji tych zajęć szkoła otrzymała na własność sprzęt video fotograficzny i inny. Mieliśmy również przez pewien czas do dyspozycji tablicę multimedialną, zestaw Testico, wizualizer i konsolę wii, dzięki temu nauczyciele mogli zapoznać się z nowymi technologiami w edukacji, a uczniowie skorzystać z ciekawych zajęć. W rezultacie tych działań szkoła otrzymała certyfikat i tytuł Szkoły otwartej na nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne.
Legendy polskie i czeskie
„Z książką na każdy czas”, pod takim hasłem MBP zorganizowała bajkowy festyn, podczas którego między innymi wręczono nagrody w konkursie plastycznym dotyczącym ilustracji do czeskich legend, który zorganizowany był wspólnie z czeską biblioteką w Prerovie. Dzieci z Czech ilustrowały polskie legendy. Uczeń naszej szkoły Igor Labocha zdobył II miejsce w tym konkursie. Nagrodzone prace będą opublikowane w polsko-czeskim kalendarzu na 2012 rok.
Wśród innych atrakcji miała miejsce również inscenizacja legendy kozielskiej w wykonaniu grupy teatralno-warsztatowej z kędzierzyńsko-kozielskich szkół podstawowych z udziałem uczniów naszej szkoły FIlipa Rabieja i Szymona Gajewskiego. Warsztaty, owocem których jest to przedstawienie prowadziła aktorka Teatru Lalki i Aktora w Opolu - Dorota Nowak.
Spotkanie z prof.Miodkiem
Uczestniczyliśmy w spotkaniu ze znanym językoznawcą prof. Janem Miodkiem. Pochodzący z niedalekich Tarnowskich Gór, niestrudzony orędownik poprawnej polszczyzny, bardzo ciepło wyrażał się o Kędzierzynie-Koźlu, w którym kiedyś często bywał. W swoim krótkim wykładzie poruszył sprawy dotyczące historii naszego regionu, czyli Śląska oraz skupił się na błędach najczęściej ostatnio popełnianych w języku polskim. W swoich książkach, które posiadamy w bibliotece szkolnej złożył autografy i napisał ciepłe dedykacje dla czytelników.