11,235,852 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
Rejs Odrą
14.czerwca klasa Va popłynęła w rejs po Odrze. Podczas prawie 3 godzinnej wycieczki odwiedziliśmy wiele ciekawych, wcześniej nikomu nie znanych miejsc. Nasz statek białej floty po pokonaniu starej śluzy mijał kolejno : port w Koźlu, stocznię remontową w Rogach, marinę, stocznię w Januszkowicach. Polecamy wszystkim taki rejs bo z perspektywy wody przyroda i otoczenie są jeszcze piękniejsze
Mamy Mistrzów POLSKI
Wielki sukces odnieśli uczniowie – pływacy PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu !!! Podczas rozgrywanych jednocześnie w Radlinie/gimnazja/ i Raciborzu/szkoły podstawowe/ w ubiegły weekend Mistrzostw Polski Szkół Sportowych, uczniowie „Dziewiątki” zdobyli 7 medali , 2 złote, 2 srebrne oraz 3 brązowe. Poprawiając jednocześnie wiele rekordów życiowych. Znakomicie pływała Martyna Sofińska, uzyskując tytuł mistrzyni Polski na 200m st. grzbietowym oraz zdobywając brązowy medal w konkurencji 50m st. dowolnym. Złoty medal i tytuł wywalczył również Piotr Kuczera na 200m st. zmiennym. Srebrny medal wywalczyła sztafeta 8 x 100m st. zmiennym , brązowe medale wywalczyły dodatkowo Katarzyna Mycak na 200m st. dowolnym oraz Marta Hasny na 100m st. motylkowym.
Zawodnicy PSP nr 9 wywalczyli łącznie kilkanaście miejsc w biegach finałowych np. Zuzanna Trojanowska 4-ta w finale na 200m st. klasycznym lub Jakub Federewicz/na zdjęciu/ 4-ty w finale na 100m st. motylkowym. Opolszczyznę na tych zawodach reprezentowali jeszcze tylko uczniowie PG nr 5 z K-Koźla i PG z Dobrodzienia, niestety bez sukcesów. Nie było nikogo z Opola, Kluczborka, Zdzieszowic i innych miast .
Na medale zawodnicy z K-Koźla czekali trzy lata, gdy medal zdobyła Agata Pawlisz na 100m st. klasycznym.
Wielkie gratulacje należą się młodym pływakom z „Dziewiątki”. Z wielkimi nadziejami oczekiwać będziemy relacji z drużynowych Mistrzostw Polski dla młodzików 13-letnich, które odbędą się w Szczecinie w dn. 17-19.06.2011
IV Opolski Konkurs Technologii Informatycznej
Do wojewódzkiego finału IV edycji Opolskiego Konkursu Technologii Informacyjnej zakwalifikowało się 3. uczniów naszej szkoły- Bartosz Ziemba, Bartosz Kosowski i Jakub Federewicz. Dwóch z nich wygrało ten konkurs.
http://psp9.kursor.pl/images/news/wyniki_.jpg
KONCERT...KONCERT...KONCERT
MALACHITOWY LAS to kolejny koncert szkolny w PSP nr 9, w którym wezmą udział uczniowie, absolwenci i nauczyciele. Jest to wakacyjne zaproszenie dla wszystkich kochających muzykę we wszelkich jej przejawach. Na początek proponujemy krótką podróż z zespołem flażoletowym, później śpiewających kolegów i koleżanki, a na zakończenie część tytułową w wykonaniu nauczycieli i nie tylko. Zapewniamy dobrą zabawę i miła atmosferę.

ZAPRASZAM 15.06 o godzinie 18.00
Anna Zamora
Miniatury 2011
Teatr FLUG zaprezentował się podczas XII OGÓLNOPOLSKIEGO FORUM TEATRÓW DZIECIĘCYCH MINIATURY 2011, który odbywał się od 2 do 4 czerwca w Opolu. Festiwal to nie tylko możliwość zaprezentowania się na deskach Teatru Lalki i Aktora, ale również wspaniała zabawa, którą przygotowali dla uczestników organizatorzy.
Wszyscy brali udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez reżyserów i instruktorów współpracujących z MDK w Opolu, później wszystkie grupy prezentowały się na scenie podczas festiwalu. Instruktorzy ( wśród nich panie Kinga Wróbel i Aleksandra Pasoń) również mieli swoją grupę warsztatową, a pokaz w ich wykonaniu nagrodzony został owacjami na stojąco.
Poza warsztatami organizatorzy przygotowali dla nas m.in. grę terenową oraz wieczór zabaw z piosenką turystyczną.
Pokazy konkursowe rozpoczęły się wesołym korowodem ulicami Opola, podczas którego uczestnicy wypuścili w niebo 250 balonów.
Podczas festiwalu zaprezentowało się 17 zespołów z całej Polski, a także z Białorusi i Ukrainy. Ogólnopolskie Forum Teatrów Dziecięcych "Miniatury” od lat słynie z wysokiego poziomu artystycznego, dlatego samo zakwalifikowanie się teatru FLUG do udziału w nim było ogromnym sukcesem, a miłe słowa jakie padły pod naszym adresem z ust jury były dla nas prawdziwym zaszczytem.
Na koniec przytoczmy słowa jednego z organizatorów: "Mimo, że Ogólnopolskie Forum Teatrów Dziecięcych "Miniatury” to konkurs, jednak nie o nagrodę tu chodzi. Grunt to móc się rozwijać i konfrontować swoje umiejętności z innymi zespołami".
http://psp9.kursor.pl/images/news/min01.JPG
http://psp9.kursor.pl/images/news/min02.JPG
http://psp9.kursor.pl/images/news/min1.JPG
http://psp9.kursor.pl/images/news/min5.JPG
SPORT - Dzień Dziecka
Dnia 1 czerwca 2011 roku na pięknych boiskach szkolnych PSP nr 9, z okazji Dnia Dziecka, odbyła się wspaniała sportowa impreza przygotowana przez nauczycieli WF i trenerów pływania w Naszej Szkole , oczywiście przy wydatnej pomocy wszystkich pozostałych nauczycieli, Radę Rodziców i Dyrekcję.
Rozegrano bardzo wiele konkursów sportowych, takich jak bieg na 400m dla starszych klas i 200m dla klas 1-3, bieg na 60m i 40m, turniej piłki nożnej, konkurs klasowy rzutów do kosza, wyścigi rzędów oraz bieg australijski do chorągiewek. A do tego wszystkiego rozegrano jeszcze mini playback show.
Mamy upiekły wspaniałe ciasta i dopisała Nam pogoda.
Zwycięzcami byli wszyscy !!!! ponieważ każdy znalazł coś dla siebie i nikt nie pozostał bez uśmiechu w tym tak radosnym dla dzieci dniu.
Mamy nadzieję, że będziemy mogli taką imprezę przygotowywać w każdym roku szkolnym i przy tak licznym uczestnictwie.

oprac. S.Kisielewska
Dzień Dziecka
http://psp9.kursor.pl/images/news/106wojtek00.jpg
Jak na szkołę z tradycjami sportowymi przystało tegoroczny Dzień Dziecka obchodziliśmy w duchu sportowej rywalizacji. Każdy uczeń mógł się zmierzyć z różnymi konkurencjami sportowymi, a były to:
- gra w piłkę nożną,
- piłkę koszykową,
- bieg na 400 i 60metrów,
oraz bieg australijski.
Wszystkim sportowym poczynaniom towarzyszyła dobra zabawa, bowiem liczył się start w danej dyscyplinie sportowej. Choć osiągniętych wyników umniejszać nie można! Każdemu uczniowi należą się gratulacje! A szczególnie tym, którzy osiągnęli rezultaty na miarę podium.
Oprócz zajęć sportowy wiele emocji wzbudził również Mini Playback Show. Uczniowie, nauczyciele i rodzice mieli okazję przyglądać się występom światowych sław estrady. Ta inicjatywa także miała formułę konkursu.
Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku! Były lody, działała kawiarenka, do której słodkości zorganizowali rodzice, zwieńczeniem dnia był pożywny obiad przygotowany przez panie kucharki.
Dzień Sportu uświetnił występ grupy modelarzy – uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Kędzierzynie – Koźlu, którzy to przybyli ze swymi opiekunami i pod ich czujnym okiem dokonali pokazu lotów rakiet własnych konstrukcji. Tu szczególne podziękowania należą się panu Zbigniewowi Kapelanowi – nauczycielowi z PG nr3.
Wesoły, emocjonujący i ważny dla każdego dziecka dzień minął w świetnej atmosferze, za którą wszyscy uczniowie dziękują organizatorom.
oprac.W.Czapla