4A w schronisku dla zwierząt
Dodane przez admin dnia Października 06 2011 20:53:41
Dzięki dwóm akcjom : „Pełna miska dla schroniska” , „Daj szczeniakom szczęście” i wam zebraliśmy karmę, zabawki, smycze, obroże dla zwierząt. 24 maja 2011 roku o godzinie 9 klasa 4a wyruszyła do schroniska dla zwierząt. Zanieśliśmy wszystko co udało nam się zebrać, opiekunowie bardzo się cieszyli.
Było tam aż 101 piesków, tak jak w znanej bajce o dalmatyńczykach. Dowiedzieliśmy się , że w schronisku jest miejsce dla około 60 – 70 psów. Obecnie kojce są przepełnione. Miesięcznie przybywa około 20 psów. Adoptuje się ich bardzo mało.
Niektóre psy szczekały, a niektóre siedziały w budach lub stały przy kratach i miały słodkie minki. Bardzo mi się podobały, trudno jest jakiegoś wyróżnić, każdy ma swoje zalety i humorek. Są tam psy rasowe i nie, najbardziej podobał mi się husky, który miał jedno oko niebieskie, a drugie brązowe.
Psy mają dobre warunki. Pracownicy schroniska dobrze się nimi opiekują. Myją je, karmią i wyprowadzają na spacery.
W przyszłości mam nadzieję, że każdy pies znajdzie swój prawdziwy dom i dobrego właściciela. Każdemu właścicielowi życzę dobrego i kochanego podopiecznego. Ten dzień był super.

Opracowali uczniowie klasy 4a: Julia Wróbel, Dominik Łopuch, Laura Jarosz, Michał Smaluch, Patrycja Łukasiewicz, Julia Kurpińska, Arletta Ryszkowska, Paulina Hołysz, Katarzyna Muzyka,Dominika Wójtowicz.
Treść rozszerzona