Spotkanie z nauczycielami z PG 4
Dnia 09.04.2014 r. naszą szkołę odwiedziły nauczycielki z Publicznego Gimnazjum nr 4 – pani Agnieszka Kamusella oraz pani Maria Sadowska, które, jak się okazało, są absolwentkami naszej szkoły. Spotkanie odbyło się na piątej lekcji i przeznaczone było dla uczniów klas szóstych, kończących w czerwcu szkołę.
Na początku spotkania uczniowie otrzymali materiały informacyjne, zawierające wiele ciekawych wskazówek, a panie prowadzące starały się zainteresować przyszłych gimnazjalistów ofertą szkoły, którą reprezentują. W bardzo ciekawy sposób opowiadały o swojej szkole. Szóstoklasiści dowiedzieli się o planowanych profilach klas, nauczanych językach, osiągnięciach uczniów, zarówno sportowych, jak i edukacyjnych, a także organizowanych przez szkołę wycieczkach i imprezach.
Czy spotkanie się udało? Patrząc na zaciekawione spojrzenia uczniów i słysząc wiele pytań
z ich strony, można wnioskować, że spotkanie jak najbardziej było udane.
Więcej informacji na temat Publicznego Gimnazjum nr 4 można znaleźć na stronie www.PG4kk.pl.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Opracowała Ala Lisowska, kl. VI s
Prezentacja Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Karola Wojtyły w K-Koźlu.
W dniu 9 kwietnia 2014 roku około godziny 11.30, w naszej szkole odbyła się prezentacja Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Karola Wojtyły w Kędzierzynie-Koźlu mieszczącego się przy ul. 1 maja 3.
Prezentację prowadziły pracujące w tej szkole nauczycielki: pani Maria Sadowska i pani Agnieszka Kamusella.
Nauczycielki zachęcały szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 9 do wybrania prezentowanego przez nie gimnazjum. Panie przedstawiły profil działania gimnazjum oraz osiągnięcia uczęszczających do niego uczniów. Z Ich informacji wynika, że szkoła prezentuje wysoki poziom nauczania.
Podczas prezentacji szczególnie szeroko omówiono klasy, które rozpoczną naukę we wrześniu bieżącego roku, czyli trzy klasy ogólne, wśród których są klasa z poszerzonym językiem angielskim, artystyczno - medialna i matematyczno - przyrodnicza. W Gimnazjum działają także liczne kółka zainteresowań jak: polonistyczne, matematyczne, muzyczne, geograficzne, języka francuskiego, niemieckiego, angielskiego, rosyjskiego a nawet kółko robienia na drutach i haftowania. Ponadto w prezentowanej szkole jest też wiele zajęć sportowych, wyrównawczych i specjalistycznych dla uczniów z dysleksją.
Z informacji Pani Agnieszki wynika, że wystarczy 8 osób do utworzenia dowolnych zajęć dodatkowych pozalekcyjnych. W tym gimnazjum nie obowiązują mundurki cyt. Maria Sadowska: „Co to za pomysł?!”.
Szkoła korzysta z oprogramowania „e-dziennik”. Oznacza to, że uczeń oraz jego rodzice mają na bieżąco dostęp do ocen. W szkole bardzo popularny jest hokej stołowy, placówka w tej dyscyplinie odnosi liczne sukcesy. Pod koniec członkinie grona pedagogicznego rozdały dzieciom ulotki i pokazały album ze zdjęciami tej szkoły. Materiały dodatkowe można obejrzeć w galerii.
Jakub Stawarz 6s