11,344,320 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
Dzisiaj jest: czwartek 29 lipca 2021.
Imieniny obchodzi: Olaf, Marta, Ludmiła, Maria, Konstanty, Beatrycze
Konkurs Mikołajkowwy

Obrazy newsów: 20201106_zamora.jpgJak co roku RSM Chemik organizuje MIKOŁAJKOWY KONKURS TALENTÓW. Tym razem została zmieniona forma, ale bardzo serdecznie zapraszamy naszych młodych i uzdolnionych uczniów do wzięcia udziału. Regulamin konkursu zostanie przesłany wszystkim rodzicom przez e- dziennik wraz ze szczegółami zgłoszenia. Czekamy na Wasze ciekawe prezentacje.

oprac. A. Zamora


Zbórka karmy dla schronikska
Świetlica

W minionym tygodniu, po raz kolejny świetlica szkolna zorganizowała zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska. Zaledwie kilka dni wystarczyło, aby dzieci i ich rodzice dostarczyli dużą ilość pysznej i zdrowej karmy. Całość została dostarczona do schroniska, dla mieszkających tam psów i kotów.

Pracownicy schroniska serdecznie dziękują w imieniu swoim i zwierzaków oraz pozdrawiają.

Bardzo dziękujemy!

Obrazy newsów: schronisko1swiet2020.jpg

oprac. wychowawcy świetlicy


Jesień w świetlicy
Świetlica

W miesiącu październiku rozpoczęliśmy cykl zajęć dotyczących jesieni. Na podstawie wielu ciekawych artykułów oraz filmików edukacyjnych poznaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie, dowiedzieliśmy się dlaczego liście zmieniają kolor, poznaliśmy nazwy zwierząt leśnych oraz nazwy darów jesieni, obserwowaliśmy przyrodę podczas wspólnych spacerów. Uczestniczyliśmy również w zajęciach plastycznych wykonując szereg prac za pomocą różnorodnych technik plastycznych.

oprac. K. Hunek

Obrazy newsów: jesiennepraceswiet2020bb.jpg

Obrazy newsów: jesiennepraceswiet2020aa.jpg


Z KIM PRZYSZŁO NAM PRACOWAĆ?

W przededniu święta Komisji Edukacji Narodowej zastanawiałem się, co napisać?

Czasy i wydarzenia, jakie są, każdy widzi. Co dziś ma wartość? Na co zwrócić uwagę? Odnoszę wrażenie, że część spraw ważnych wczoraj – dziś jest banałem, a z pewnością kwestią o mniejszej wartości…
Drodzy nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i wy – uczniowie, przyszło nam dziś zdać egzamin. Mam przekonanie, że jeden z najtrudniejszych. Ludzkość zdawała go w dziejach już wielokrotnie i niestety stwierdzić muszę, że z różnym wynikiem.
Ów test to egzamin z człowieczeństwa!
Znamy jego początek – rozpoczął się w marcu bieżącego roku. A kiedy się skończy? Nie wiem.
Wyrażam natomiast przekonanie, że zostanie Nam wystawiona najwyższa nota.
Skąd to wiem? - spytacie.

Kilka obrazków rodzajowych.

1. Wasze zaufanie, które udowadnia, że stoimy po jednej stronie. Dziś (wtorek) cała szkoła była w maseczkach. Dziękuję Wam rodzice, że kierujecie się dobrem społeczności. Mamo, tato naszych uczniów – jesteście wielcy! 

2. Opowieść o dwóch paniach. Jedna z nich, abyśmy wszyscy byli bezpieczni, wtedy gdy smacznie śpimy, jest codziennie w pracy przed piątą rano. Wyłącza lampy służące do ozonowania szkoły i wietrzy ją przygotowując na przyjście dzieci, nauczycieli i pracowników szkoły. Robi to bez narzekania, skarg i najmniejszego wyrzutu – to jej misja dla nas. A najbardziej zaskakujące jest to, że sama to zaproponował – mnie pozostało TYLKO się zgodzić. Dziękuję pani Beato! Jesteś wielka!
Druga z nich odwiedziła mnie wczoraj (poniedziałek) w gabinecie. Zza maseczki uwidaczniały się tylko oczy. I z przejęciem, i troską zaczęła opowiadać o naszej szkolnej rodzinie skierowanej decyzją Sanepidu na kwarantannę. Okazało się, że jest cichym superbohaterem!
W niedzielę w sklepie o płaziej nazwie robiła dla nich zakupy, a w poniedziałek na swoim „okienku” (przerwie między jedną a drugą lekcją) zaniosła im chleb… Bo tego zabraknąć nie może! A w niedzielę go nie było. Wiem, że to czytasz i wiem, że nie chcesz, abym pokazał Cię światu – dlatego chylę czoła w takiej samej cichości… Jesteś wielka! 

3. Moja klasa, grupa, z którą się uczę świata – Va. Uczą mnie każdego dnia, jak pozostać normalnym. Widzę, jak w „covidowym szaleństwie” zachowują siebie: nie piętnują, nie wskazują palcami; widzę, jak rozumieją, że z dziecięcym uśmiechem na ustach trzeba stawać się „odpowiedzialnie dorosłym”. Dziękuję im za lekcje, których mi udzielają. Chłopcy – jesteście wielcy!

Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy, w naszej wspólnej szkole – pomimo tego, że stale coś udoskonalamy i zmieniamy – nie jest, jak u Alberta Camusa. Unaoczniacie tylko to, co dobre! I tego się trzymajcie! 

Z kim przyszło mi pracować?

Z ludźmi z krwi i kości. A egzamin z człowieczeństwa zdamy: razem i celująco. Jesteśmy na najlepszej do tego drodze! Bądźcie dobrymi ludźmi!

I tego Wam wszystkim życzę! 

Wasz dyrektor
W. Czapla


PŁYWACY MMKS-u, GŁODNI SUKCESÓW

Obrazy newsów: wlmo00.jpg

 

Pływacy z Kędzierzyna-Koźle, mieli bardzo zajęty weekend. W dniu 10.10.2020 ponad 30 zawodników wzięło udział w zawodach w Kędzierzynie-Koźlu, Raciborzu i Oświęcimiu. W Kędzierzynie-Koźlu 22 zawodników sekcji pływania MMKS Kędzierzyn-Koźle (wszyscy to uczniowie PSP nr 9 w K-Koźlu klas IVs, VIs i VIIs) wystartowało w IV rundzie Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny w pływaniu. Zawody zorganizowane przez MMKS K-Koźle, Opolski Okręgowy Związek Pływacki i Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu objęte Honorowym Patronatem Prezydent Miasta, zgromadziły na starcie sześć klubów z woj. opolskiego (łącznie 53 zawodników). Pływano na dwóch dystansach indywidualnych, 50m st. klasycznym oraz 100m st. motylkowym oraz w wyścigach sztafetowych 4x50m st. zmiennym. Gospodarze stanęli na wysokości zadania i zdecydowanie wygrali klasyfikację medalową, zdobywając łącznie 13 medali (4 złote, 4 srebrne oraz 5 brązowych). Trofea dla Naszej ekipy wywalczyli Diana Emerling, Lena Kużaj, Zuzanna Kordek, Karolina Kania, Mateusz Kuterski, Amadeus Gohla oraz 2 zespoły sztafetowe. Natomiast w klasyfikacji punktowej nad drugim w tym zestawieniu zespołem z Kluczborka, osiągnęliśmy przewagę ponad 3000 pkt. Bardzo cieszy fakt, że  wszyscy zawodnicy znacznie poprawiali swoje rekordy życiowe co świadczy o dobrze przepracowanym wrześniowym okresie treningowym. Duża ilość nagród rzeczowych zapewniona przez organizatorów i sponsorów wyzwalała dodatkową energię wśród pływaków.  Również w sobotę 10.10.2020 w Raciborzu odbył sięPuchar Sprintu o Nagrodę Dyrektora SMS w Raciborzu. W imprezie tej wzięło udział 5 zawodników sekcji pływania klubu MMKKS K-Koźle (Paulina Kużaj, Szymon Skrzypiec, Marcin Wręczycki, Kamil Gohla i Wojciech Moryl warto wspomnieć że wszyscy w/w to uczniowie lub absolwenci PSP nr 9 ). Zawody rozegrano w ciekawej formule, z kolejnych wyścigów na tym samym dystansie odpadało po 2 zawodników, aż do rozegrania pojedynku w dwuosobowym finale. Impreza zgromadziła na starcie łącznie ponad 120 zawodników z 16 klubów. Wszyscy „Nasi”zawodnicy, startujący w tych zawodach, dotarli do półfinałów w swoich konkurencjach znacznie poprawiając swoje „życiówki”. Kolejne zawody w których startowali kędzierzyńscy zawodnicy to Puchar Wszechstronności w pływaniu, który odbył się także w sobotę 10 października w Oświęcimiu. W tych zwodach, które zgromadziły na starcie 235 uczestników z 26 klubów, reprezentowało „Nasze” miasto troje zawodników: Paulina Budzińska, Kamil Kania i Jarema Stańczyk. Brązowy medal wywalczył Jarema Stańczyk w konkurencji 100m st. klasycznym.

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie www.megatiming.pl w zakładce zawody okręgowe.

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji zawodów w Kędzierzynie-Koźlu, Pani Prezydent Miasta Sabinie Nowosielskiej oraz sponsorom i obsłudze Krytej Pływalni.

Poniżej prezentujemy fotorelację i trochę statystyki.


Tydzień Zwierząt
Świetlica

4 października 2020 obchodzony był Światowy Dzień Zwierząt. W związku z tym w naszej świetlicy zorganizowaliśmy Tydzień Zwierząt podczas którego w trakcie pogadanek rozmawialiśmy na temat opieki nad zwierzętami, oglądaliśmy filmik i prezentację dotyczącą praw zwierząt, czytaliśmy bajki o zwierzętach, rozwiązywaliśmy zagadki o nich a także rysowaliśmy je i kolorowaliśmy kolorowanki. Rozpoczęła się też zbiórka karmy dla zwierząt, którą będziemy kontynuować aby tak jak w zeszłym roku zasilić nią kędzierzyńsko - kozielskie schronisko.

oprac.: Grażyna Argudin

Poniższy rysunek wykonała Michalina Onysk z klasy pierwszej.

Obrazy newsów: tydzienzwierzatswiet20201a.jpg


Obóz pływaków

NIE MUSISZ BYĆ WIELKI, ŻEBY ZACZĄĆ, ALE MUSISZ ZACZĄĆ, ABY BYĆ WIELKI.

Właśnie tak postępujemy na Naszym obozie w Świeradowie. Na którym przebywają klasy pływackie Vs, VIs, VIIs i VIIIs. 3 dzień obozu przedstawiał się następująco. Poranne rozruchy to już tradycja. A potem jest tylko aktywniej J. Na zmianę zdobywaliśmy dzisiaj „Zajęcznik” wraz z nauką na ścieżce edukacyjnej i trenowaliśmy w wodzie w przepięknych „Termach Cieplickich”. W międzyczasie niektóre klasy zdążyły zaliczyć jeszcze ogólnorozwojowy trening obwodowy, naukę matematyki i języka polskiego, a wieczorem ognisko, kręgle i dyskoteka. Ach co to był za dzień J!!. Słyszeliśmy opinię niektórych uczniów, że to był ich najlepszy dzień w tym roku J.  Jutrzejszy IV dzień obozu, jeśli to możliwe, zapowiada się jeszcze bardziej aktywnie. Dwie grupy z rana wybierają się w trasę na najwyższy szczyt w Świeradowie „Stóg Izerski – 1107m n.p.m. a inne zaczynają rano treningiem w wodzie w zaprzyjaźnionych już „Termach Cieplickich”. Co będzie dalej przedstawimy w kolejnej relacji. Pozdrawiamy słonecznie i ciepło z Gór Izerskich. Jeszcze tylko dwa dni i wracamy do Kędzierzyna-Koźla.

Obrazy newsów: 20200923_swieradw.jpg

oprac.B.Kisielewski