11,232,293 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
"Święto Dyni"
Świetlica

W związku ze złotą polską jesienią, która dostarcza wielu inspiracji, w naszej świetlicy odbyło się jesienne „Święto Dyni”. W sali pojawiła się piękna dynia i zawitały pomarańczowo - żółte kolory. W ramach promocji zdrowia dzieci poznały  pochodzenie dyni, właściwości odżywcze oraz jakie pyszne potrawy można wykonać z użyciem tego „pomarańczowego” warzywa. Wszyscy mogli skosztować zupę-krem z dyni, którą przygotowała jedna z pań. Świetliczaki na zajęciach poznały piosenkę, obejrzały krótką prezentację i filmik o dyni. Wykonały piękne prace plastyczne – dynię malowały farbami, wypełniały bibułą lub kolorowym papierem. Te dwa dni przyniosły wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości i zabawy, co widać było po minach dzieci.

tekst i zdjęcie: Barbara Michnik

opracowanie: Grazyna Argudin

Obrazy newsów: swietodyniswiet2020a.jpg


Zbiórka elektrośmieci i sadzenie drzew

W środę 16 września w naszym mieście zorganizowano zbiórkę elektrośmieci. Do akcji postanowili się przyłączyć rodzice i uczniowie klasy 2s. Okazało się, że udało im się zebrać ponad trzy tony elektrośmieci - dokładnie 3005 kg! Tym sposobem zajęli pierwsze miejsce. W nagrodę uczniowie pojadą na wycieczkę w góry ufundowaną przez organizatora akcji. Drugą nagrodą były sadzonki drzew. W piątek 18 września dzieci razem z nauczycielami posadzili je wzdłuż płotu szkoły. Teraz będą się nimi opiekować. 

Gratulujemy!
 
tekst: Grażyna Goły
zdjęcia: Agnieszka Majkrzak
oprac.: Grażyna Argudin
 
Obrazy newsów: saddrzewswiet2020a.jpg
 
Obrazy newsów: saddrzewswiet2020d.jpg
 

NARESZCIE !!!! – PIERWSZE ZAWODY PŁYWACKIE I PIERWSZE SUKCESY PŁYWAKÓW

Obrazy newsów: wieliczka0.jpgPo półrocznej przerwie spowodowanej okresem pandemii, a następnie wakacji w sobotę 19.09.2020 w Wieliczce odbyły się X-te Jubileuszowe zawody o Puchar Solnego Miasta. Tradycyjnie od wielu lat w tej prestiżowej pływackiej imprezie startują zawodnicy klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle, uczniowie klas Mistrzostwa Sportowego PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Nasze miast reprezentowało 11 zawodniczek i zawodników w kategoriach wiekowych 10, 11, 12 i 13 lat. Byli to Zuzanna Kordek, Diana Emerling, Liliana Gorska, Lena Kużaj, Julia Jaśkowska, Patrycja Wojciechowska i Wiktoria Orszak wśród dziewcząt oraz Amadeus Gohla, Tomasz Gendera, Wojciech Merz, Oskar Moszyk wśród chłopców. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, a szczególnie dwie zawodniczki Zuzanna Kordek i Diana Emerlig, które wywalczyły 4 medale w tej edycji Pucharu Solnego Miasta. Zuzia w kategorii wiekowej 12 lat zwyciężyła na dystansie 200m st. dowolnym i zajęła III-cie miejsce na dystansie 50m st. motylkowym, natomiast Diana w kategorii wiekowej 10 lat, zajęła dwukrotnie II-gie miejsce na dystansach 50m st. grzbietowym i 50m st. dowolnym. Pozostali zawodnicy ocierali się niejednokrotnie o podium. Fantastycznie walczyła sztafeta MMKS-u, która wywalczyła V-te miejsce i awans do finałowej rundy w październiku. Warto dodać, że w zawodach wzięło udział 349 uczestników z 40 klubów od Krakowa, aż po Gdańsk.

Gratulujemy zawodnikom sukcesów, oraz bardzo dziękujemy rodzicom zawodników w organizacji wyjazdu do Wieliczki.  No i oczywiście będziemy oczekiwać kolejnych bardzo dobrych wiadomości z pływackich aren.

oprac. B.Kisielewski


OBÓZ PIŁKARSKI W ŚWIERADOWIE-ZDRÓJ

W dniach 14-18.09.2020 piłkarze z "Dziewiątki" przebywali w Domu Wczasów Dziecięcych w Świeradowie-Zdrój na obozie sporotwym. Podczas pobytu trenowaliśmy na stadionie miejscowej "Kwisy", zwiedzaliśmy najbliższą górską okolicę (dom zdrojowy i parki), oraz zdobyliśmy szczyty Zajęcznik oraz Stóg Izerski. Wieczorami oprócz lekcji graliśmy w kręgle, tańczyliśmy przy konsoli, regenerowaliśmy się na miejscowym aquaparku oraz piekliśmy kiełbaski na ognisku. To był intensywny tydzień. Obyśmy mogli jak najszybciej wrócić także do treningów i zawodów w szkole.

Obrazy newsów: 20200918_wieradw_00.jpg

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom. 

Trenerzy: Krzysztof Hańcza, Roman Radłowski, Daniel Krzyszczak


X edycja Maksa Matematycznego (8.10.2020)

Obrazy newsów: logo_maks_napis.png8.10.2020

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Płatność za ucznia wynosi 10zł, ale dokonywana jest po konkursie i tylko za uczniów, którzy faktycznie wzięli udział
  • Konkurs odbędzie się 08.10.2020r w godzinach 8:00-16:00. W roku szkolnym 2020/2021 odbędzie się tylko jedna edycja Maksa Matematycznego!
  • Uczeń musi mieć dostęp do urządzenia z Internetem
  • Regulamin do wydruku można pobrać => tutaj <=
  • Informacje o nagrodach można znaleźć => tutaj <=
  • Dziesiąta edycja Maksa Matematycznego będzie składać się z 2 zadań, z których co najmniej jedno będzie zupełnie nowe i nigdy wcześniej niepublikowane.

INFORMACJE DODATKOWE

Maks Matematyczny jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2, uczniów szkół średnich, z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku oraz koordynatorów.

ZADANIA KONKURSOWE

Zadaniem konkursowym uczestnika konkursu jest samodzielne rozwiązywanie 2 zadań optymalizacyjnych w formie internetowych gier matematycznych, w dniu konkursu. Uczeń rozwiązuje zadania konkursowe w szkole, która go zgłosiła, pod nadzorem Szkolnego Koordynatora Konkursu. Zachęcamy do rejestracji szkoły.
Dziesiąta edycja Maksa Matematycznego będzie składać się z 2 zadań, spośród których co najmniej jedno będzie nowe, jak dotąd niepublikowane. Opis obu zadań pojawi się na naszej stronie głównej dzień przed konkursem około godziny 18:00.

Proszę zgłosić chęć udziału do p.Maja, do 25.09.2020 (ponieważ trzeba zdeklarować organizatorowi szacunkową liczbę uczestników).


Dzień Kropki w świetlicy
Świetlica

15 września obchodziliśmy w świetlicy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które pomaga dzieciom odkrywać swoje ukryte talenty, mocne strony, pobudzać wyobraźnię i dobrze się razem bawić.

Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książkę pt. "Kropka", której bohaterką jest mała Vashti, która dzięki pomysłowej nauczycielce uwierzyła w siebie.

oprac. Grażyna Argudin, Barbaa Michnik

https://www.youtube.com/watch?v=rETI9cQxNgQ


Bezpieczna droga do szkoły
Świetlica

Ze względu na obostrzenia sanitarne tej jesieni spotkania z panem policjantem zostały wstrzymane. W świetlicy jednak nadal poruszamy tematykę bezpieczeństwa w klasach I - III wielokrotnie na zajęciach w tym roku szkolnym ponieważ uznałyśmy, że to jest ważny i praktyczny temat. Część dzieci wykazuje dużą wiedzę dotyczącą w/w zagadnień, a części uczniów należy nadal przypominać zasady poruszania się po mieście. Pogadanki, filmy, prace plastyczne pomagają nam to właśnie czynić.

oprac. Grażyna Argudin

Obrazy kategorii newsów: bezpiecznadrogadoszkoyswiet1.jpg

Obrazy kategorii newsów: bezpiecznadrogadoszkoyswiet2.jpg