SPORTOWE FERIE UCZNIÓW PSPNR 9 w KĘDZIERZYNIE-KOŹLU
Dodane przez admin dnia Lutego 27 2017 23:53:13

Gdy większość z nas wypoczywała korzystając z ostatnich dni ferii zimowych 2017, grupa uczniów „Dziewiątki” 25 lutego, wzięła udział w VII Pucharze Solnego Miasta w Wieliczce. W imprezie tej wzięło udział prawie 400 zawodników z 22 klubów pływackich z całej Polski. Kędzierzyn-Koźle reprezentowało razem 6 osób – siostry Paulina i Lena Kużaj, bracia Kamil i Amadeus Gohla, Kamil Kania oraz Jan Bartoszek. Cała reprezentacja Kędzierzyna-Koźle to uczniowie klas sportowych IIS i VS w PSP nr 9 w K-Koźlu, na co dzień reprezentujący MMKS Kędzierzyn-Koźle.

Znakomity występ naszych pływaków zaowocował sześcioma zdobytymi medalami (4złote i 2 srebrne), oraz tytułem Najlepszego zawodnika w kategorii 12 latków. Oprócz tego Nasi zawodnicy zajęli także dwa II-gie miejsca wśród najlepszych zawodników. Oto dorobek naszych reprezentantów:

Kamil Gohla wywalczył 2 Złote Medale na dystansach 100m st. klasycznym i 200m st. zmiennym oraz tytuł Najlepszego Zawodnika w kategorii wiekowej 12 lat.

Kamil Kania zdobył  Złoty Medal na dystansie 100m st. dowolnym i Srebrny Medal w konkurencji 100m st. grzbietowym i zajął II miejsce wśród Najlepszych zawodników w kategorii wiekowej 12 lat.

Lena Kużaj zajęła I miejsce w konkurencji 25m st. grzbietowym, zajęła IV miejsce na 25m st. dowolnym i w łącznej klasyfikacji II miejsce wśród Najlepszych zawodniczek w kategowrii wiekowej 8 lat.

Jan Bartoszek zajął II miejsce na dystansie 100m st. motylkowym i VII miejsce na 100m st. dowolnym.

Paulina Kużaj zajęła IV miejsce na 200m st. zmiennym i V miejsce na 100m st. grzbietowym.

Amadeus Gohla zajął V miejsce na 25m st. dowolnym i XII miejsce na 25m st. grzbietowym.

Obrazy newsów: 20170225_wieliczka_0.jpg

Gratulujemy znakomitego występu Naszym uczniom i zawodnikom w Wieliczce. 

Wszystkie wyniki wraz z relacja telewizyjną dostępne są na stronie www.megatiming.pl w zakładce „zawody okręgowe”.

oprac. B.Kisielewski