I Festiwal Praw Człowieka
Dodane przez kobialka dnia Kwietnia 11 2017 15:49:37

II Lo w Kędzierzynie-Koźlu zaprosiło naszą szkołę do udziału w I Festiwalu Praw Człowieka.
Obrazy artykułów: i_festiwal.jpg

Oj, będzie się działo!...
I Festiwal Praw Człowieka jest projektem do którego zaproszone zostały placówki oświatowe Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego. Jego celem jest promocja szeroko rozumianych praw człowieka oraz edukacja w przedszkolach, szkołach oraz w środowisku lokalnym.
I Festiwal Praw Człowieka został objęty patronatem przez Starostę Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Rzecznika Praw Dziecka.
Do współpracy w ramach I Festiwalu z II LO im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie Koźlu przystąpiło 15 placówek oświatowych z całego powiatu, a wśród nich:

- Publiczne Przedszkole nr 24,
- Publiczne Przedszkole Nr 21,
- Publiczne Przedszkole nr 5,
- Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1,
- Zespół Szkół Miejskich nr 2,
- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6,
- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9,
- Zespół Szkół Miejskich nr 1, Gimnazjum Nr 5
- Publiczna Szkołą Podstawowa nr 12,
- Publiczne Gimnazjum nr 3
- Publiczne Gimnazjum nr 4
- I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza
- Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
- Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej
- Zespół Szkół nr 1

Projekt wspierany jest również przez Okręgową Radę Adwokacką w Opolu, Amnesty International Polska, Fundację Wiedzieć Więcej, oraz Publiczną Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Kędzierzynie – Koźlu.
Do 16 kwietnia zainteresowani uczniowie przygotowują wybrane przez siebie działanie: pantomimę, spot reklamowy, plakat lub rysunek [ostatnie zadanie dotyczy głównie przedszkoli i szkół podstawowych].
19 kwietnia nauczyciele – opiekunowie i przedstawiciele współpracujących instytucji oraz organizacji ocenią przygotowane zadania.
26 kwietnia o godz. 10.00 w MOK Chemik odbędzie się Gala I Festiwalu Praw Człowieka, na której przedstawimy najlepsze działania i rozdamy upominki. Naszymi gośćmi na Gali będą władze Miasta i Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego, Pełnomocnik Rzecznika Praw Obywatelskich, przedstawiciele współpracujących instytucji oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie placówek, które przystąpiły do udziału w I Festiwalu Praw Człowieka.

źródło: II LO Kędzierzyn-Koźle
Elżbieta Kobiałka, Ilona Piwowarska