DZIEWCZYNY Z AWANSEM, CHŁOPCY BYLI O WŁOS.
Dodane przez admin dnia Listopada 07 2018 22:26:38

W poniedziałek (5.11) odbyły się dwa turnieje piłkarskie z udziałem zawodników "Dziewiątki". Dziewczyny z roczników 2006-7 wzięły udział w miejsko-powiatowych rozgrywkach Halowej Piłki Nożnej w Cisowej, natomiast chłopcy z klas pierwszych (r. 2011) rywalizowali w Dziergowicach w eliminacjach powiatowych Pucharu Tymbark.

Dziewczęta rozpoczęły turniej remisem z PSP5, a następnie pokonały 6-0 PSP19 i po bardzo zaciętym meczu 1-0 Pawłowiczki, strzelając bramkę w ostatniej akcji meczu. Takie wyniki pozwoliły zająć pierwsze miejsce w grupie i w półfinale trafić na teoretycznie słabszego rywala, jednak kolejny mecz był bardzo trudny. Naszym rywalem była Polska Cerekiew i w regulaminowym czasie gry było 1-1, a pięciominutowa dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych bardzo dobrze spisała się nasza bramkarka, która najpierw obroniła dwa karne, a później sama trafiła do bramki rywalek, dzięki czemu wygraliśmy 2-0. Zwycięstwo dało nam awans do półfinału wojewódzkiego. W finale rozluźnione zawodniczki "Dziewiątki" zagrały ponownie z PSP5 i w regulaminowym czasie gry znów było 0-0. Jednak w dogrywce straciliśmy koncentrację i ulegliśmy 3-0, zajmując ostatecznie drugie miejsce. Skład PSP9: Emilia Szafarczyk (7b), Agata Długosz, Natalia Łukasik, Natalia Matyjasek, Julia Haider (wszystkie 6a), Kinga Celi, Emilia Słowik (obie 5a), Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz (obie 5c).

Pierwszoklasiści wzięli udział w eliminacjach powiatowych Pucharu Tymbark. W turnieju wystąpiło pięć drużyn - cztery klubowe (Chemik K-Koźle, Odra K-Koźle, dwie drużyny Victorii Cisek) i "Dziewiątka" jako jedyna szkoła w zawodach. Nasza drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i w całym turnieju zdobyła 23 bramki, wygrała trzy mecze i przegrała tylko jeden. Turniej był bardzo zacięty i o kolejności pierwszych trzech miejsc między "Dziewiątką", Odrą, a Chemikiem zdecydowały bramki, niestety naszej drużynie do awansu zabrakło dwóch bramek strzelonych i z tego powodu ostatecznie kończymy zawody na drugim miejscu. Skład PSP9: Filip Wróbel, Gabriel Śliwiński, Piotr Ołdak, Wojciech Boruk, Franciszek Drobny, Adam Siemaszko, Jakub Maciejewski, Xavier Hiszpański, Szymon Czupiał-Wojdat.

Obrazy newsów: 20181105_dz1.jpg

Trenerzy Krzysztof Hańcza, Roman Radłowski


Treść rozszerzona