SUKCESY PŁYWAKÓW Z „DZIEWIĄTKI”
Dodane przez admin dnia Czerwca 27 2013 00:22:01

We ubiegły wtorek w Opolu odbyła się V-ta finałowa runda Ligi Miast Opolszczyzny w której pływano 100m stylem zmiennym oraz 400m stylem dowolnym. Wystartowało ponad 140 zawodników z 6-ciu klubów Opolszczyzny. Zawodnicy z „Naszej” szkoły jak zawsze spisali się znakomicie. W stylu zmiennym Wiktoria Smętek była II-ga, a Aleksandra Leszczyńska III-cia w kategorii klas V-tych. W klasach szóstych zwyciężyła Aleksandra Lisowska, a Aleksandra Tkacz była III-cia. Wśród chłopców w w/w stylu Wojciech Moryl w klasach czwartych oraz Kasjan Kalmuk w klasach piątych,zajęli II-gie miejsca. W konkurencji 400m st. dowolnym Aleksandra Leszczyńska i Aleksandra Lisowska wywalczyły II-gie miejsce, a Gabriela Smolińska III-cie. Wśród panów, w tej konkurencji, Kasjan Kalmuk zwyciężył w kategorii klas V-tych, a Wojciech Moryl, w klasach czwartych zajął III-cie miejsce. Drużynowo zwyciężyliśmy zdecydowanie wyprzedzając drugi zespół z Kluczborka ponad dwukrotną liczba punktów !!!. Najlepszymi zawodnikami tych cyklicznych zawodów po podsumowaniu wyników z pięciu rund okazali się: w kategorii klas piątych – Anna Kempa  II-gie miejsce, Aleksandra Leszczyńska  III-cie miejsce, Wiktoria Smętek  IV-te miejsce, Kasjan Kalmuk  II-gie miejsce a Krzysztof Roegner IV-te. W klasach szóstych: Aleksandra Lisowska II-gie, Aleksandra Tkacz III-cie, Gabriela Smolińska V-te, Marek Steier III-cie miejsce. Drużynowo Zwyciężyliśmy zdobywając 953punkty po pięciu rundach przed Juniorem Kluczbork, który zdobył 477 punktów.

Natomiast w piątek i sobotę na „Naszej” pływalni MOSiR w K-Koźlu, odbyła się II-ga runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-letnich.  W imprezie tej wzięło udział 141 zawodników z 16 klubów z Opolszczyzny i Śląska.  Nasza Vs, wspomagana czteroma uczniami z 19-tki, sprawiła wszystkim sympatykom pływania ogromną radość ZWYCIĘŻAJĄC drużynowo w tych zawodach, zdobywając 9467 i wyprzedzając kolejny zespół, a była ekipa Wodnika Siemianowice Śl. O ponad 900 punktów wielobojowych. Z „Naszych” zawodników znakomicie pływali: Wiktoria Smętek II-ga na 100m st. klasycznym, Bartosz Konieczny I-szy na 100m st. klasycznym oraz II-gi na 200m st. klasycznym, Anna Kempa III-cia na 200m st. klasycznym, Patryk Gołębiowski III-ci na 100m st. grzbietowym.

Gratulujemy wspaniałych wyników całej drużynie i z niecierpliwością będziemy oczekiwać wyników z całej Polski, licząc punkty i mając nadzieję na awans do pierwszej dziesiątki w kraju. Przypomnijmy iż po pierwszej rundzie na 181 sklasyfikowanych klubów w całej Polsce, w kategorii 12-latków zajmowaliśmy 12 miejsce.

oprac: B.Kisielewski