Nasi uczniowie podbijają piłkarski świat
Dodane przez admin dnia Kwietnia 27 2015 23:14:00

W ostatnich dniach dochodzą do nas znakomite wieści dotyczące piłkarek i piłkarzy z PSP9.

Przyszli i obecni uczniowie klas piłkarskich znajdują uznanie w oczach trenerów spoza naszej szkoły. Występujący w drużynie Football Academy Kędzierzyn-Koźle uczniowie "Dziewiątki" Igor Ziembicki (5s) i Dominik Janicki (3s) otrzymali powołanie do Kadry Polski Football Academy roczników 2003 oraz 2005 i już wkrótce wezmą udział w zgrupowaniu tej drużyny we Wronkach (15-17.05.2015). Obok Dominika powołanie do kadry rocznika 2005 otrzymał Michał Kosmal, który po wakacjach rozpocznie naukę w czwartej klasie piłkarskiej.

Wcześniej do Kadry Polski Football Academy powoływani byli: Piotr Sekuła i Filip Chadała (obaj 5s). (Lista powołań).

Natomiast po piątkowo-sobotnich finałach wojewódzkich Pucharu Tymbark, gdzie nasze drużyny plasowały się w ścisłej czołówce (2.,4. i dwa 5. miejsca), zauważone zostały reprezentantki naszej szkoły: Aleksandra Kurzeja (5s) i "królowa strzelczyń" kategorii U10 - Victoria Kielbassa (3a). Obie wystąpią w reprezentacji województwa opolskiego (której trzon stanowić będą zwycięskie reprezentacje z UKS Biała Nyska) na finale krajowym Pucharu Tymbarka w Warszawie (29.04-2.05.2015).

Nasze reprezentantki po raz kolejny są wzmocnieniem dla zwycięskich drużyn w Pucharze Tymbarka. W zeszłym sezonie podobną drogę przemierzyła Oliwia Meinert (4s), która pojechała do Warszawy z drużyną Łubnian, a jeszcze wcześniej Daria Stanisławska (6b), która wzmocniła Cerekwianki Polska Cerekiew. Ten sam klub reprezentowała także Wiktoria Podlodowska (obecnie gimnazjum) w ubiegłorocznych rozgrywkach Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska.
Wszystkim wyżej wymienionym zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy dobrej gry i życzymy dalszych sukcesów.

Obrazy newsów: akademia.jpg

Trener Krzysztof Hańcza