11,232,188 unikalne wizyty
Aktywna Tablica
Biblioteka PSP9
Biblioteka Poleca
Ochrona Danych Osobowych
LEPSZA SZKOŁA
E-NAUCZANIE
50 LAT PSP9
8 klasa
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
E-Dziennik
KORONAWIRUS
BIP
Obiady, stołówka szkolna
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
Ważne strony
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki
Strefa ciszy
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
FSNiT
Realizowane programy
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
MusicBox3
Play
Spotkania

Spotkanie z nauczycielami z PG 4

Dnia 09.04.2014 r. naszą szkołę odwiedziły nauczycielki z Publicznego Gimnazjum nr 4 – pani Agnieszka Kamusella oraz pani Maria Sadowska, które, jak się okazało, są absolwentkami naszej szkoły. Spotkanie odbyło się na piątej lekcji i przeznaczone było dla uczniów klas szóstych, kończących w czerwcu szkołę.

Na początku spotkania uczniowie otrzymali materiały informacyjne, zawierające wiele ciekawych wskazówek, a panie prowadzące starały się zainteresować przyszłych gimnazjalistów ofertą szkoły, którą reprezentują. W bardzo ciekawy sposób opowiadały o swojej szkole. Szóstoklasiści dowiedzieli się o planowanych profilach klas,  nauczanych językach, osiągnięciach uczniów, zarówno sportowych, jak i edukacyjnych, a także organizowanych przez szkołę wycieczkach i imprezach.

Czy spotkanie się udało? Patrząc na zaciekawione spojrzenia uczniów i słysząc wiele pytań
z ich strony, można wnioskować, że spotkanie jak najbardziej było udane.

Więcej informacji na temat Publicznego Gimnazjum nr 4 można znaleźć na stronie www.PG4kk.pl.

Obrazy newsów: pg4_spotkania_1.jpg Obrazy newsów: pg4_spotkania_2.jpg
Obrazy newsów: pg4_spotkania_3.jpg Obrazy newsów: pg4_spotkania_4.jpg

 Opracowała Ala Lisowska, kl. VI s


Prezentacja Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Karola Wojtyły w K-Koźlu.

W dniu 9 kwietnia 2014 roku około godziny 11.30, w naszej szkole odbyła się prezentacja Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Karola Wojtyły w Kędzierzynie-Koźlu mieszczącego się przy ul. 1 maja 3.

Prezentację prowadziły pracujące w tej szkole nauczycielki: pani Maria Sadowska i pani Agnieszka Kamusella.

Nauczycielki zachęcały szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 9 do wybrania prezentowanego przez nie gimnazjum. Panie przedstawiły profil działania gimnazjum oraz osiągnięcia uczęszczających do niego uczniów. Z Ich informacji wynika, że szkoła prezentuje wysoki poziom nauczania.

Podczas prezentacji szczególnie szeroko omówiono klasy, które rozpoczną naukę we wrześniu bieżącego roku, czyli trzy klasy ogólne, wśród których są klasa z poszerzonym językiem angielskim, artystyczno - medialna i matematyczno - przyrodnicza. W Gimnazjum działają także liczne kółka zainteresowań jak: polonistyczne, matematyczne, muzyczne, geograficzne, języka francuskiego, niemieckiego, angielskiego, rosyjskiego a nawet kółko robienia na drutach i haftowania. Ponadto w prezentowanej szkole jest też wiele zajęć sportowych, wyrównawczych i specjalistycznych dla uczniów z dysleksją.

Z informacji Pani Agnieszki wynika, że wystarczy 8 osób do utworzenia dowolnych zajęć dodatkowych pozalekcyjnych. W tym gimnazjum nie obowiązują mundurki cyt. Maria Sadowska: „Co to za pomysł?!”.

Szkoła korzysta z oprogramowania „e-dziennik”. Oznacza to, że uczeń oraz jego rodzice mają na bieżąco dostęp do ocen. W szkole bardzo popularny jest hokej stołowy, placówka w tej dyscyplinie odnosi liczne sukcesy. Pod koniec członkinie grona pedagogicznego rozdały dzieciom ulotki i pokazały album ze zdjęciami tej szkoły. Materiały dodatkowe można obejrzeć w galerii.

Jakub Stawarz 6s